Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

INTEGRACYJNY TEATRZYK MUZYCZNY > Razem <

Treść


.
INTEGRACYJNY TEATRZYK MUZYCZNY
3 maja - premiera na starosądeckim Rynku!!!
„AKADEMIA NASZYCH MARZEŃ”
przedstawienie oparte na motywach
„Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy
 
    „Akademia Naszych Marzeń”, to tytuł przedstawienia teatralnego, które w ramach wspólnego projektu: „Razem. Integracyjny Teatrzyk Muzyczny w Starym Sączu”, zrealizowane zostało przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” i Prywatne Gimnazjum. W dniu ukazania się tego numeru „Z Grodu Kingi”, podczas festynu integracyjnego na starosądeckim Rynku, odbędzie się premiera tego widowiska. Młodzi adepci sztuki teatralnej zaprezentują swoje umiejętności poprzedzone wielogodzinnymi próbami. Przedsięwzięcie finansowane jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Jak nas poinformowała prezes Stowarzyszenia p.Zofia Wcisło - 5 maja przedstawienie zostanie zaprezentowane na XXIV Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu. Na ostatnią niedzielę maja zostaliśmy zaproszeni na występ podczas festynu w Barcicach. a w czerwcu będziemy uczestniczyć w V Gorlickim Festiwalu Teatrów Ulicznych Dzieci i Młodzieży.
W ostatnią niedzielę czerwca nasi artyści wystąpią podczas festynu parafialnego na Osiedlu Słonecznym, a w lipcu na podobnym festynie w Gołkowicach.
    Bogaty jest terminarz występów, do których młodzież z wielkim zapałem przygotowywała się od października, w każdą sobotę, w sali Klubu „Omen” pod opiekuńczymi skrzydłami p.reżyser Haliny Wąsowskiej-Schirmer, p.Joli Koszkul i Marka Kanika, wspieranych przez p.Krystynę Brynecką, terapeutkę z ŚDS p.Olę Skoczeń.
Oprócz „Akademii Naszych Marzeń” aktorzy amatorzy, dla większości których podjęcie tego zadania stanowiło pierwsze tego rodzaju życiowe wyzwanie, w okresie świąteczno - noworocznym przygotowali małe jasełka. Powstały one w oparciu o dwie kolędy: „Nie było miejsca dla Ciebie” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Ów montaż słowno-muzyczny zaprezentowany został podczas pięciu przedstawień. Premierowy występ odbył się 11 stycznia, podczas comiesięcznego spotkania integracyjnego po Mszy św. dla chorych i niepełnosprawnych w starosądeckim Domu Parafialnym. W tym samym dniu nasi aktorzy wystąpili również w ramach XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego.
.

.
25 stycznia 2009 podczas IV Koncertu Kolęd i Pastorałek organizowanego przez redakcję „Z Grodu Kingi” i partnera projektu Prywatne Gimnazjum, przy wypełnionej po brzegi sali Domu Parafialnego, ponownie podopieczni „Gniazda” wraz ze swoimi przyjaciółmi z gimnazjum dali brawurowy występ, nagrodzony przez publiczność burzą oklasków. Młodzież gimnazjalna pełniła również honory współgospodarza imprezy i konferansjerów, którzy poinformowali zebranych, iż teatrzyk, to wspólne, integracyjne przedsięwzięcie, jest możliwe dzięki finansowaniu go przez Europejski Fundusz Społeczny.
Spektakl został również zaprezentowany uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Sączu i słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Sączu. To ostatnie przedstawienie odbyło się w sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza, a relacja o nim znalazła się na oficjalnej stronie internetowej Nowego Sącza.
    Życzymy teatrzykowej młodzieży wspaniałych występów i entuzjastycznego przyjęcia przez publiczność. A właściwie, to dziękujemy za to, że chce im się chcieć i swoją postawą, i zapałem do pracy, dają przykład tym nieraz zdrowym jak przysłowiowe ryby, którym nic się nie chce, bo nie warto, bo się nie opłaca, bo…, bo…, i tak bez sensu marnotrawią swój czas. Ale bądźmy optymistami. Po obejrzeniu „Akademii Naszych Marzeń” wszyscy będziemy chcieli coś z siebie dać innym. Zapraszamy na przedstawienie.
Jolanta Czech
124035