Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu

Treść


.
PRYWATNE GIMNAZJUM
W STARYM SĄCZU
 
    Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu mieści się przy ulicy Partyzantów 15, na II piętrze w budynku dawnego internatu LO. Obecnie do szkoły uczęszcza 54 uczniów. Mimo że szkoła rozpoczęła swoją działalność 1 IX 2005 r., to już może poszczycić się licznymi osiągnięciami swoich wychowanków. Pierwsi absolwenci naszej szkoły uzyskali najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego w Gminie Stary Sącz. Ponadto w tym roku szkolnym dwunastu uczniów Prywatnego Gimnazjum zakwalifikowało się do etapów rejonowych konkursów przedmiotowych, troje zostało finalistami a dwoje laureatami: Małopolskiego Konkursu Geograficznego - Marcin Tischner i Małopolskiego Konkursu Biologicznego - Łukasz Kowalczyk. Ogromne sukcesy odnoszą nasi uczniowie również w sporcie, konkursach plastycznych, ekologicznych organizowanych m in. przez Popradzki Park Krajobrazowy (I miejsce w etapie gminnym), fotograficznych.
.

.
    Młodzież naszego Gimnazjum bierze aktywny udział w zajęciach dodatkowych: edukacji regionalnej, kółkach: matematycznym, teatralnym, chemicznym, polonistycznym, biologicznym i wielu innych. Uczniowie Prywatnego Gimnazjum bardzo chętnie współpracują z osobami niepełnosprawnymi ze stowarzyszenia „Gniazdo”. Razem przygotowują spektakl muzyczny na podstawie książki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”. W tradycje starosądeckich imprez wpisał się również „Koncert kolęd i pastorałek”, które wspólnie z redakcją „Z Grodu Kingi” przygotowuje Prywatne Gimnazjum.
    Szkoła oferuje uczniom małe klasy, dodatkowe godziny języka angielskiego (5 tygodniowo), niemieckiego i francuskiego, wyjazdy na basen, narty. Zachęcamy do odwiedzenia nas lub do obejrzenia naszej strony internetowej (http://www.naszaszkola.starysacz.pl/), gdzie można prześledzić aktualne wydarzenia, które mają miejsce w naszej placówce, poznać uczniów i nauczycieli oraz dowiedzieć się więcej o działalności szkoły.
Agata Smoleń
135897