Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Nowy zwyczaj w Gimnazjum Słowackiego

Treść


.
Nowy zwyczaj w Gimnazjum Słowackiego
 
    25 marca, na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi sala gimnastyczna Gimnazjum im.J.Słowackiego zapełniła się zaproszonymi gośćmi, byli wśród nich: burmistrz Miasta Marian Cycoń, Józef Witold Buszek - dyrektor Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu, B.Porębska - dyrektor Zofas, p.Sławomir Szczepaniak, przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 w Starym Sączu, przedstawiciele Koła Emerytów i Rencistów ZNP oraz grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.
    Licznie zgromadzeni goście zostali serdecznie powitani przez dyrektora Gimnazjum Stanisława Majcę, który wspomniał, iż zapoczątkowany został nowy zwyczaj - spotkania przed świętami Wielkiej Nocy.
    Na stołach i wokół sceny znajdowały się piękne dekoracje świąteczne - stroiki i palmy wykonane przez uczniów.
.

.
    Rozpoczęło się przedstawienie, fragmenty „Pasji” przygotowało dla widzów Koło Teatralne pod kierunkiem pani Zofii Trzcińskiej, Wioletty Nowak i Joanny Pabian-Rams. Na scenie pojawili się aktorzy przedstawiający wydarzenia poprzedzające męczeńską śmierć Chrystusa. Publiczność wraz z aktorami przeniosła się kolejno do domu Kajfasza, u Nikodema - Na ostatniej wieczerzy i w Ogrójcu. Występy były ilustrowane slajdami - fragmentami „Pasji” w reż.Mela Gibsona. Przedstawienie zakończyło się mocnym akcentem - recytacje wierszy  współczesnych poetów były uzupełniane występem zespołu rockowego, który akompaniował dziewczętom śpiewającym pieśni religijne.
    Po udanym występie głos zabrał pan Dyrektor, który podziękował uczniom za przygotowanie montażu i złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia: „Niech Chrystus Zmartwychwstały wytycza Wam cele życiowe i daje radość z ich osiągnięcia.”
    Następnie głos zabrał Burmistrz, który złożył gratulacje paniom, które przygotowały młodzież i  przyłączył się do życzeń świątecznych. Zapowiedział również otwarcie sali teatralnej w czerwcu lub lipcu. Przewodnicząca Rady Rodziców p.Polakiewicz życzyła wszystkim zgromadzonym wesołych świąt spędzonych w gronie rodzinnym.
    Skromny poczęstunek zakończył wspólne biesiadowanie.
Anna Cięciel
 
123937