Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

W 10-lecie założenia Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”

Treść


.
W dziesięciolecie założenia Stowarzyszenia
na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”
KOLEJNY KONCERT WDZIĘCZNOŚCI
 
    Na niedzielę 15 listopada do sali Centrum Kultury i Sztuki im.Ady Sari w Starym Sączu zaprosiło swych sympatyków i darczyńców Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”.
Kolejny Koncert Wdzięczności był podziękowaniem Stowarzyszenia, za każdy, z serca płynący, dar ofiarowany podopiecznym „Gniazda”.
Jak zwykle z gracją, elegancją i niezwykłym kunsztem koncert prowadzili Anna Górz i Wojciech Lasek, co już od początku gwarantowało niezwykłą atmosferę.
    „Kolejny raz udowodniliście Państwo swoją wielkość, dzieląc się z naszymi podopiecznymi tym, co posiadacie. Ofiarując nam 1% swojego podatku sprawiliście, że ze spokojem spoglądamy w przyszłość. Dzisiaj uśmiech naszych podopiecznych jest motorem napędzającym nas do działania. Dzięki wsparciu, jakie nam co roku udzielacie, z optymizmem patrzymy w przyszłość naszego Stowarzyszenia. Równie chętnie oglądamy się za siebie na drogę, którą przebyliśmy w ciągu tych minionych dziesięciu lat. Często była to droga wyboista i kręta, ale nade wszystko usłana Państwa dobrocią, wdzięcznością i obecnością, za którą w dniu dzisiejszym gorąco dziękujemy - powiedziała sekretarz Stowarzyszenia „Gniazdo” Anna Górz.
.

.
Cieszące się ogromną popularnością „gniazdowe” koncerty, jak i cała działalność kulturalna Stowarzyszenia na trwałe wpisały się w pejzaż i kalendarz starosądeckich imprez. Mają swych wiernych odbiorców, którzy po letnim sezonie działalności „Galerii pod Gniazdem” z utęsknieniem oczekują na jesienne spotkanie w „Sokole”.
Koncert rozpoczął Michał Wcisło, który pięknie z ogromnym zaangażowaniem zaśpiewał piosenkę z repertuaru Grzegorza Turnaua „Cichosza”. To był nastrojowy występ, który potwierdza duże umiejętności naszego artysty.
Wystąpili także członkowie grupy wokalno-teatralnej, którą prowadzi terapeutka ŚDS Marta Salamon. Są wśród nich: Adam Baran, Artur Cięciwa, Stanisław Dudzic, Monika Janczak, Paweł Jaroszyński, Anna Kulig, Maciej Kusyk, Dominika Maśko, Barbara Pawlik, Mateusz Połeć, Sławomir Rams, Michał Wcisło.
Jak zwykle rozśmieszał i rozbawiał występ kabaretu „Gumowe ucho” działający przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Cyganowicach, który powstał z inicjatywy i jest prowadzony przez Stowarzyszenie.
Aktorzy grający w Kabarecie to: Adam Baran, Stanisław Dudzic, Monika Janczak, Paweł Jaroszyński, Katarzyna Kłak, Anna Kulig, Mateusz Połeć, Sławomir Rams, Dawid Serafin, Ewa Suflita. Ich opiekunami są: terapeutka Aleksandra Koział i Wojciech Lasek.
Kolejnym punktem programu, który podtrzymał niezwykłą atmosferę tego niezapomnianego wieczoru, był występ starosądeckiego zespołu „EBONY SOUL” w składzie: Aleksandra Kłodnicka (wokal), Marcin Essen (gitara basowa) i Maciej Hejmej (gitara)
    Za wielkie zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia i w integrację osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi medalem „Przyjaciel Gniazda” został uhonorowany inspektor Henryk Koział - były Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”, to cytat Jana Pawła II, który wygrawerowano na okazałym medalu.
Medal przyznany przez Zarząd „Gniazda” wręczyli: prezes Stowarzyszenia Zofia Wcisło, wiceprezes Wojciech Lasek i sekretarz Anna Górz.
„Nasz wspaniały „Przyjaciel Gniazda” był już wielokrotnie odznaczany wieloma nagrodami i medalami. Za ściganie przestępców, za działania prewencyjne w Polsce i poza granicami naszego kraju honorowany był kolejnymi stopniami awansu. Jest laureatem wielu odznaczeń resortowych, państwowych i międzynarodowych. Nasza społeczność osób niepełnosprawnych pragnie Ci podziękować za tę wymierną pomoc, za obecność, za przyjaźń, którą darzysz wielu spośród nas, za miły i serdeczny uśmiech oraz za radość, którą nas obdarzasz. Dziękujemy! - powiedziała Zofia Wcisło.
W odpowiedzi od laureata wyróżnienia usłyszeliśmy: „Chciałem serdecznie podziękować za tak piękne słowa. Myślę, że to nie mnie należało się odznaczenie a Wam - Drodzy Podopieczni! To Wy jesteście bohaterami tej dzisiejszej uroczystości. To od Was powinniśmy uczyć się uśmiechu, radości, wytrwałości w pokonywaniu barier i przeciwności losu. To Wy dla nas jesteście przykładem i to Wam należą się wszystkie odznaczenia i wyróżnienia. Przyjacielem „Gniazda” byłem, jestem i będę! Nie może być inaczej!”
Wyraźnie wzruszony Kawaler Medalu „Przyjaciel Gniazda” obiecał dalszą współpracę ze Stowarzyszeniem na rzecz dobra podopiecznych „Gniazda”
    Kolejną, tym razem słodką, niespodziankę sprawił p.Grzegorz Klag z Gołkowic. właściciel firmy cukierniczej i restauracji „Zacisze”.
Był to ogromnych rozmiarów urodzinowy tort z logo „Gniazda”, który wjechał na scenę na zakończenie koncertu. Prowadzący koncert zapowiedzieli: od tego momentu oficjalnie możemy powiedzieć, że rok 2016 będzie rokiem Stowarzyszenia „Gniazdo”, bowiem właśnie w 2016 roku przypada 10-lecie jego istnienia.
 
    Na świętowanie jubileuszu, rozpoczętego w dniu Koncertu Wdzięczności, za który serdecznie dziękujemy, życzymy Stowarzyszeniu działającemu na rzecz osób niepełnosprawnych, aby tak, jak do tej pory „robiło swoje”, emanowało radością i ciepłem, tętniło życiem i cieszyło się z dokonań, małych i większych, i aby każdy kolejny dzień był słoneczny, pełen pomysłów i chęci do ich realizacji.
No i oczywiście wielu przyjaciół.
Jolanta Czech
.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” w Starym Sączu jest pozarządową organizacją pożytku publicznego.
Za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT można przekazać na jego działalność statutową 1% podatku od osób fizycznych
KRS: 0000254637; nr konta: 33 8816 0001 2001 0002 6619 0001
 
124035