Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Wakacje, wakacje i po... wakacjach

Treść


.
Wakacje, wakacje i po... wakacjach!
.
Ale co to były za wakacje!
Osiedlowa świetlica “Relaks” po raz kolejny zorganizowała akcję letnią pn.: “Półkolonia letnia”. Zajęcia miały przede wszystkim charakter wypoczynkowy i sportowo-rekreacyjny. Półkolonia trwała przez cały lipiec i sierpień, i wzięło w niej udział ponad 50 uczestników, których podzielono na kilka grup. Dzieci nie narzekały na nudę, odbyło się mnóstwo wycieczek i plenerowych zabaw. Maluchy bardzo chętnie wyjeżdżały do Bajkolandu, bo tam wśród kolorowych piłeczek mogły się wyszaleć do woli. Atrakcją dla nich był też wyjazd do kina i na basen. Starsza grupa za to spróbowała sił na wspinaczce skałkowej. Niestety, wyjść na sam szczyt udało się tylko kilku osobom. Za to w Klubie Jeździeckim w Wielogłowach wszyscy umiejętnie jeździli konno.
Pod koniec lipca całą grupą wyjechaliśmy do krakowskiego ZOO. Największą atrakcją było mini-zoo gdzie dzieci mogły do woli same karmić zwierzaki. W sierpniu również odbyło się mnóstwo wyjazdów i wycieczek, a kiedy nie dopisywała nam aura to organizowaliśmy zajęcia w świetlicy.

Ulubionym punktem programu było układanie tematycznych scenek. Świetlicowe zajęcia urozmaiciła wizytą p.radna Barbara Gomółkowa. Pani Basia opowiedziała dzieciom o swojej pracy i działaniach podjętych na Osiedlu. Skorzystaliśmy też z propozycji p.dzielnicowego, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa. Pan Wacław Fecko opowiadał dzieciom o czyhających na nie niebezpieczeństwach i zasadach swojej obrony np.: “jaką pozycję przybrać przed groźnym psem”? Dzieci również zadawały pytania np.: “jak działa gaz”, “ile lat miał najmłodszy przestępca”, i “ile człowiek może mieć najwięcej promili we krwi”. Naszą świetlicę odwiedził również p.Wojciech Lasek - wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Gniazdo”, który wypożyczył dzieciom zestaw piłeczek do gry w boccię i uczył dzieci zasad tej gry. Najlepsi zawodnicy zostali wytypowani do wzięcia udziału w turnieju bocci, który miał miejsce na osiedlowym festynie integracyjnym - 2 września.
Na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy wyjazd na Prehybę. Na miejscu okazało się, że nie ognisko z kiełbaską to główny punkt programu, a zbieranie grzybów. I to jakich! Mnóstwo prawdziwków, koźlaków i podgrzybków. Pan leśniczy, który odwiedził naszą grupę z podziwem kiwał głową, a wieczorem w niejednym domu na Osiedlu gotowała się pyszna zupa grzybowa.
Cała moc propozycji zabawowych i atrakcji mogła się odbyć dzięki opiece finansowej p.burmistrza M i G Stary Sącz - Mariana Cyconia oraz Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Wspólnoty Mieszkaniowej nr 5 w Starym Sączu.
Organizatorzy w imieniu dzieci składają serdeczne podziękowanie. Do siego roku!
Opiekunowie: Iwona Walczak
Jolanta Koszkul
135951