Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Ogłoszenia parafialne

Treść


.

 • Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w tym Maryjnym nabożeństwie. Jeżeli nie możemy przyjść do kościoła to przychodźmy do kaplic czy w domu z całą rodziną klękajmy do różańca. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych będą otrzymywać obrazki przedstawiające 20 tajemnic różańcowych, które będą naklejać na planszę z wizerunkiem Matki Bożej i dzieci z Fatimy.
 • 7 październik (niedziela) - Święto Matki Bożej Różańcowej. O godz. 15.00 procesja Eucharystyczna, różańcowa wokół kościoła w czasie której rozważać będziemy I część Różańca Świętego. O godz. 16.00 Msza św.
 • Od 7 do 13 października - 63 Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznego tygodnia jest: “Wszyscy jesteśmy powołani do miłosierdzia”. Hasło to nawiązuje do obecnego roku duszpasterskiego “Przypatrzmy się powołaniu naszemu”. W niedziele 7 października będzie trwać akcja “Krążki nadziei”, rozprowadzane na dziedzińcu kościelnym z której dochód przeznaczony zostanie szczególnie dla bezdomnych i głodujących dzieci.
 • 7 października (niedziela) - Parafialny Oddział Caritas urządza loterię fantową, z której dochód będzie przeznaczony na potrzeby biednych w parafii a szczególnie na pomoc dzieciom w szkole.
 • 14 października (niedziela) - Niedziela Kapłańska. Dzień modlitw w intencji kapłanów, powołań do służby Bożej oraz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ofiary w tym dniu składane na tace są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 • Od 7 do 20 października wzorem lat ubiegłych w naszej parafii będziemy prowadzić zbiórkę płodów rolnych na potrzeby Seminarium. Prosimy o takie dary jak zboże, ziemniaki, warzywa, owoce. Plony można składać u następujących osób:
p.Grzegorz Maślejak - Cyganowice,
p.Leszek Zagórowski - ul. Węgierska,
p.Józef Szczypta - ul. Bandurskiego,
p.Stanisław Witowski - Mostki,
p.Maria Stawiarska - ul. Piłsudskiego,
p.Władysław Bawełkiewicz - ul. Partyzantów
oraz w sklepie w Popowicach.
Dary można także składać na plebanii. W sobotę 20 października wszystkie zebrane dary zostaną odwiezione do Tarnowa.
 • 14 października (niedziela) - VII Dzień Papieski, którego hasłem jest “Jan Paweł II obrońca godności człowieka”. Będziemy się modlić o beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II oraz zbierać ofiary do puszek na fundusz Stypendialny “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki tym pieniądzom wielu młodych zdolnych ludzi z ubogich wiejskich rodzin może uczyć się i studiować w wymarzonych szkołach. Ofiary będziemy zbierać przy kościele parafialnym, klasztorze i kaplicach. Parafialny Oddział Caritas i Akcję Katolicką prosimy o podjęcie się trudu zbierania tych ofiar. 14 października o godz. 16.00 z kościoła parafialnego uda się procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej do Ołtarza Papieskiego, w czasie której będziemy odmawiać różaniec. Przy Ołtarzu Papieskim Msza św. z kazaniem i po Mszy św. cd.. różańca. Procesja odbędzie się pod warunkiem że nie będzie większego deszczu. W kościele parafialnym będzie nabożeństwo różańcowe i Msza św. wieczorna dla tych, którzy nie będą mogli iść do Ołtarza Papieskiego o godz. 18.00.
 • 21 października; Niedziela Misyjna - obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień modlitw w intencji Misji Świętych. Ofiary składane na tacę przeznaczone na Misje Kościoła.
 • 28 października (niedziela) - Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego.
 • Przed uroczystością Wszystkich Świętych spowiedź święta: 30 i 31 października od godz. 16.00 - 18.00
 • Msze św. dla młodzieży uczącej się i pracującej w tym roku szkolnym będą odprawiane w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 19.00, i tak: 12 października, 9 listopada, (5, 6 i 7 grudnia - Triduum dla młodzieży)
Msze św. gregoriańskie: za śp. Mariana Szewczyka od 01.10. do 30.10. 2007 r.
126503