Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

> Stary Sącz - moje miasto < - wystawa prac plastycznych dzieci

Treść


.
“STARY SĄCZ - MOJE MIASTO”
.
To tytuł wystawy prac plastycznych najmłodszych, bo liczących od czterech do sześciu lat, starosądeckich artystów.
Piszę artystów - bez przesady, gdyż w ich radosnej twórczości, pokazującej nasze charakterystyczne pejzaże, czuje się łatwość przekazu, pasję i uczuciowy wkład w pokazanie tego co piękne, urokliwe i bliskie sercu.

Oczywiście nie byłoby tej wystawy dziecięcych prac w Galerii “Pod Piątką” w Rynku, gdyby nie jej pomysłodawczynie i organizatorki z Gminnego Przedszkola na os.Słonecznym; panie nauczycielki: Urszula Skoczeń i Anna Zagórowska. To pod ich kierunkiem, z okazji jubileuszu 750-lecia lokacji Starego Sącza powstały wykonane różnymi technikami obrazki ilustrujące piękno naszego miasta. Na wystawie można obejrzeć malarstwo na szkle (kto tego kiedykolwiek próbował, wie, że niełatwa to praca), czarno-białe, wymowne rysunki ołówkiem i kolorowe kredkami, i pastelami, wyklejanki plasteliną, bibułą i gazetami. Wszystkie piękne!
Uroczystego otwarcie wystawy 15 lutego 2008r. (w piątek o godzinie 11) dokonała dyrektor Przedszkola p.Izabella Citak, a licznie zebranych przedszkolaków i gości, w tym dzieci z Prywatnego Przedszkola “Stokrotka”, i rodziców młodych twórców przywitali w imieniu dzieci: Maksymilian Wójtowicz, Jarek Kulig i Przemek Gozdecki.
Dziękując serdecznie za zaproszenie na otwarcie wystawy, polecamy ją wszystkim mieszkańcom miasta i tym najmłodszym, i najstarszym. Na pewno zaciekawi i zauroczy każdego, kto ją obejrzy.
Jolanta Czech
322714