Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Wielkopostna prośba

Treść


.

WIELKOPOSTNA PROŚBA
.
        “Na swojej drodze do świętości
        Nigdy nie zostawiaj człowieka w potrzebie”
.
W myśl tego przesłania Jana Pawła II znowu zwracamy się z serdeczna prośbą o pomoc, by w miarę możliwości objąć nią najbardziej potrzebujących, bo jest ich dużo.
- Zbyt dużo też tych składek w każdym miesiącu a chociaż cel zwykle ważny, bo często chodzi o misje, odwoływanie się do tych samych portfeli budzi protest. -
To wiemy i dlatego prośba nasza jest taka: Przestańmy narzekać i negatywnie komentować. Po prostu nie dajmy, jeśli nie możemy albo nie chcemy, a kto potrafi troszkę podzielić się z innymi, którzy mają mniej, niech odpowie na nasz apel wielkopostny.
Tradycją już jest, że podobnie jak bożonarodzeniowe przygotowujemy wielkanocne świąteczne paczki. Poza nimi potrzebna często pomoc doraźna np. na lekarstwa i w wypadkach losowych. Niezwykle cenna będzie także duchowa pomoc dla chorych i samotnych, czekających na odwiedziny wolontariuszy. Na nią też liczymy.
Forma pomocy jak zawsze: żywność i ofiary pieniężne, za które można ją kupić. Będziemy także sprzedawać baranki wielkanocne i paschaliki.
Potrzebujących pomocy w naszej parafii polecamy Państwa dobroci i życzliwości wielokrotnie już sprawdzonej. Odwołują się dzisiaj do niej z nieśmiałą prośbą dwie rodziny, którym bardzo potrzebny dla dziecka wózek sportowy i dziecinne łóżeczko. Prosimy razem z nimi i dziękujemy.
Zarząd POC w Starym Sączu
322508