Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Kochane Dzieci

Treść


.
SERDECZNY MIESIĄC
.
Dzisiejszy dzień i chyba cały miesiąc należy do WAS!. Dlaczego – to proste, ten serdeczny miesiąc rozpoczyna Dzień Dziecka.
Tutaj należą się pewne wyjaśnienia.
Po pierwsze Serdeczny miesiąc dlatego, bo poświęcony jest Sercu, które tak bardzo ukochało świat i na tym świecie człowieka. Tak jak maj gromadził nas wokół Maryi, gdzie wyśpiewywaliśmy Jej miłość i dobroć, tak czerwiec gromadzi nas wokół Jezusowego SERCA i będziemy wychwalać Go słowami litanii.

Po drugie Dzień DZIECKA i także czas Dziecka. Dostałam ostatnio od kogoś znajomego nagranie wywiadu przeprowadzonego z dziećmi na temat: Kto to jest DZIECKO. Miał ten wywiad taki charakter żartobliwy. W pierwszym zdaniu zapytane właśnie dziecko o to: “Kim jest dziecko?”; odpowiedziało, że “Dziecko to jest ekspert do zabawy”. Na pewno jest w tym stwierdzeniu dużo racji, Wy lubicie się bawić, poprzez zabawę zdobywacie doświadczenie, uczycie się. Uważam jednak, że DZIECKO JEST PRZEDE WSZYSTKIM EKSPERTEM OD NIEBA czyli KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO. Nauczyłam się takiego patrzenia na dzieci od Pana Jezusa.

To On powiedział Apostołom, że jeżeli nie staną się tacy jak to Dziecko, nie wejdą do Królestwa Niebieskiego. Pan Jezus wskazał na jakiegoś konkretnego chłopca lub konkretna dziewczynkę, która żyła w tamtych czasach w Palestynie. Tamto Dziecko przyszło do Jezusa, przyjęło Jego uśmiech, błogosławieństwo i pozwoliło się przytulić do Jezusowego serca. Tego powinniśmy się w tym miesiącu uczyć – bycia specjalistą, ekspertem od Królestwa Niebieskiego a jak... to myślę, że już sami wiecie. Zapraszam Was zatem do czerwcowej modlitwy słowami Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pozwólcie się ogarnąć Jego miłością.
Pozdrawiam Was świątecznie, czerwcowo i serdecznie.
s.Agnia
324457