Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

>Co znaczą dziś słowa Jana Pawła II...<

Treść


.
„Co znaczą dziś słowa Jana Pawła II..."
 
     - wie posłanka na sejm z Barcic Mirosława Pelc - uczennica klasy II b z Gimnazjum w Barcicach, zasiądzie w ławie poselskiej XV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
     Mirka pisała pracę na temat: "Co znaczą dziś słowa Jana Pawła II, że nie ma wolności bez solidarności, kiedy myślę o Polsce, a co znaczą kiedy myślę o świecie? Czym się chwalę, a czego się wstydzę, kiedy rozmawiam o Polsce z kolegami z innych krajów ; jak mogę to zmienić? Czy są Polacy za granicą, którym powinniśmy pomagać; na czym ta pomoc ma polegać?"
     Do Kuratorium Oświaty w Krakowie nadesłano 275 prac, w tym 1 ze szkoły podstawowej, 208 z gimnazjów i 66 ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa małopolskiego.
Największym powodzeniem cieszył się „temat Mirki", na który nadesłano 111 prac.
     Zgodnie z przyznanym dla województwa małopolskiego limitem 42 mandatów, Wojewódzki Zespół Organizacyjny, na podstawie nadesłanych prac, do udziału w XV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży zakwalifikował m.in. uczennicę z Zespołu Szkół w Barcicach. Mirka Pelc, można powiedzieć, reprezentować będzie gminę Stary Sącz. Jest bowiem jedyną reprezentantką z naszego regionu, gratulujemy sukcesu!
     Sejm obradował 1 czerwca w Warszawie. Opiekunką Mirki, wspierającą ją podczas pisania pracy była p.W.Kochanowicz - nauczycielka ze szkoły.
WK
324541