Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

>Życie znaczy więcej… < (Łk. 12,23) - Stary Sącz 24-29 czerwca 2009

Treść


.
„Życie znaczy więcej…” (Łk. 12,23)
Stary Sącz  24-29 czerwca 2009
 
„Być albo nie być ? - oto jest pytanie”, które stawiają filozofowie.
Bóg mówi, że to On jest Panem życia i śmierci.
A ludzie krzyczą: „wszystko mi wolno”.
 
    W tym roku Kościół przypomina nasze podstawowe ludzkie zadanie wołając: „Otoczmy troską życie” - na każdym etapie: przed narodzeniem, w dzieciństwie, w młodości, w pełni życia i w starości.
    Wakacje to czas, kiedy razem z innymi chcemy „życie garściami brać”, bo jesteśmy młodzi.
   Papieskie Dni Młodych to okazja, by spotkać się z rówieśnikami i zastanowić, jak Jezus patrzy na nasze życiowe pomysły, gdy mówi: „ŻYCIE ZNACZY WIĘCEJ…”
   W klimacie Ołtarza Papieskiego na zakończenie Roku Świętego Pawła Apostoła skorzystamy także z podpowiedzi Sługi Bożego Jana Pawła II, który potrafił zawsze cieszyć się swoim życiem i życiem każdego człowieka.
   Kilka dni w radosnym gronie na początku wakacji to wspaniała okazja, by umocnić Twój zachwyt nad pięknem życia. Będzie czas osobistej modlitwy adoracyjnej, czas wspólnej liturgii, będą koncerty, rozmowy, dyskusje, tańce, spotkania, film, wycieczka w góry i… wiele innych elementów radosnego życia.
   Niecodzienną atmosferę wakacyjną podkreślają turystyczne warunki, jakie mamy na PDM-ie - namioty, ołtarz polowy, kuchnia polowa, dużo słońca i miliony gwiazd nad głowami.
   Po zakończeniu spotkania przedłużamy nasz pobyt przy Ołtarzu Papieskim, aby wspólnie radować się twórczością naszych diecezjalnych zespołów muzycznych na festiwalu - MUZYKA DLA DUCHA. Zespoły muzyczne zapraszam do zaprezentowania swojego dorobku, a wszystkich, czujących muzykę, do współtworzenia dobrej atmosfery w „muzycznej” wspólnocie.
    Zapraszam więc w środę 24.06.2009, aby postawić swój namiot tam, gdzie ślady Sługi Bożego Jana Pawła II prowadzą nas na szlaki górskich wycieczek i życiowej wspinaczki.
Ks.Tadeusz Sajdak
324541