Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

TURNIEJ BOCCI - 2009

Treść


.
TURNIEJ BOCCI - 2009
 
     "III Powiatowy Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych o Puchar Burmistrza Starego Sącza, uważam za otwarty!" - tymi słowami Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo" - p.Zofia Wcisło rozpoczęła w hali sportowej Gimnazjum w Barcicach, rozgrywki sportowe pomiędzy zawodnikami 29 drużyn.
     III Turniej skłania do refleksji... Wśród uczestników można było zauważyć te same osoby, które z roku na rok podnoszą swą formę, zaskakując swym zaangażowaniem, pasją i sportową postawą. Turnieje stają się nie tylko współzawodnictwem, są również okazją do miłych spotkań z zaprzyjaźnionymi ośrodkami, pogłębienia zawartych wcześniej znajomości, czy też wesołej, spontanicznej zabawy przy śpiewie, muzyce i tańcu. Tak też było w tym roku. Zawodnicy ze Stowarzyszenia  na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych "Nasz Dom" z Piwnicznej przybyli z pełną oprawą artystyczną, bawiąc wszystkich wesołymi piosenkami przy akompaniamencie akordeonu. Wspaniały doping zagrzewał wszystkich do boju.
.

.
     Nie byłoby turniejów bocci gdyby nie charytatywne zaangażowanie wielu osób. Począwszy od członków Stowarzysznia "Gniazdo" poprzez gościnność dyrektora Gimnazjum w Barcicach, wolontartiuszy pod opieką p.Wandy Kochanowicz, sędziów z p.Tomaszem Baliczkiem na czele, lekarza p.Stanisławy Kuziel, pielęgniarki p.Anny Kolak, firmie gastronomicznej p.Andrzeja Gorczowskiego, która przygotowała dla wszystkich uczestników smaczny posiłek, a skończywszy na p.Marku Garwolu zapewniającym odpowiednie nagłośnienie.
     To ogromnie ważny aspekt, który utwierdza nas w przekonaniu, iż zapoczątkowana przez nas działalność jest potrzebna, a wrażliwość osób nas wspierających naprawdę wielka. Wszystkim im w imieniu własnym i zawodników serdecznie dziękujemy.
.

.
     Każdy z uczestników, już w chwili rozpoczęcia turnieju, był zwycięzcą. To oni zmierzyli się ze swymi słabościami, pokazali, że w sporcie nie ma barier. Tym niemniej po 4-godzinnej zaciętej walce Puchar ufundowany przez burmistrza Starego Sącza p.Mariana Cyconia trafił do rąk zawodników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Sączu. II miejsce przypadło zawodnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czarnego Potoka. Medale brązowe otrzymała drużyna Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gostwicy. Tuż za podium znaleźli się przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lipnicy Wielkiej.
     Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody i upominki wręczone uroczyście przez p.burmistrza Mariana Cyconia, dyrektora Gimnazjum w Barcicach p.Grzegorza Garwola, Sołtysa Barcic Górnych p.Antoniego Iwulskiego, przewodniczącego Osiedla Cyganowice p.Zbigniewa Leśniaka oraz Prezes Stowarzyszenia "Gniazdo" p.Zofię Wcisło.
     Było to możliwe dzięki hojności sponsorów, wśród których znaleźli się Urząd Miasta Starego Sącza, Volkswagen, Honda, Cechini, Piwniczanka, Goldfruct, Faraona.
     Do zobaczenia w roku 2010!
Anna Górz
324541