Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Znak rozpoznawczy lub image! - refleksja ewangeliczna

Treść


.
Refleksja ewangeliczna
 
ZNAK ROZPOZNAWCZY LUB IMAGE!
 
    Długie włosy, skórzana kurtka nabijana ćwiekami, na szyi dużo wisiorków, na palcach pierścionki lub sygnet z „trupią czaszką”- patrzysz - mówisz metal.
    Kolorowe włosy ufarbowane w różnych odcieniach tęczy, pasemka na włosach, wygolone boki i czub postawiony w tzw. „irokeza”, kilka kolczyków w uszach, skrócone spodnie, długie wysokie buty, niechlujny wygląd - patrzysz - mówisz punk.
    Krótko ostrzyżony, czasami z przodu kępka sterczących włosów, kurtka pilota wojsk amerykańskich, na nogach ciężkie żołnierskie buty, głowa często przykryta kapturem - patrzysz - mówisz skinhead.
    W ręce dyplomatka, nienaganny garnitur, śnieżnobiała koszula, jedwabny krawat, dobrej marki samochód - patrzysz - mówisz biznesmen.
    A czy zastanawiałeś się jaki jest Twój image, Twój znak rozpoznawczy jako chrześcijanina, ucznia Jezusa, Jego przyjaciela?
Dzisiaj Jezus odpowiada na ten problem jednym krótkim zdaniem: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.
Twoim znakiem, po którym rozpoznają Ciebie jako ucznia Jezusa będzie MIŁOŚĆ. Ta droga Jezusa jest prawdziwa, autentyczna, sprawdzona. Wejście na nią kosztuje dużo, czasami walkę ze sobą, utratę przyjaciół, bliskich. Wreszcie samotność, krzyż i śmierć. Ale ta droga kończy się Zmartwychwstaniem.. Wahasz się? Wiem, ze to trudno do końca zrozumieć, a na pewno trudno uczynić pierwszy krok w nieznane, w doświadczenie miłości.
Wahasz się, bo miłość ta, o której mówi Jezus, jest niepopularna. Wreszcie myślisz, że chciałbyś być wyzwolony, nowoczesny, a tu okazanie takiej miłości przeszkadza.
Widzisz, że w klasie lepiej się żyje cwaniaczkom, oszustom i kłamcom. Widzisz, jakie są układy w szkole - wśród rówieśników. Silniejszy zwycięża, bardziej chamski lub bezczelny ma rację. A Pan Jezus mówi, że miłość ma być Twoim znakiem. Nie! Nigdy! - krzyczysz na całe gardło. A Jezus odpowiada na te wszystkie Twoje problemy. „Jam zwyciężył świat, Zmartwychwstałem, jestem z Tobą. I Ty zwyciężysz, bo MIŁOŚĆ jest silniejsza niż nienawiść”.
s.Gordiana
 
135897