Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Patronalne święto Akcji Katolickiej

Treść


.

.
PATRONALNE ŚWIĘTO AKCJI KATOLICKIEJ
 
    Podobnie jak w latach ubiegłych w patronalne święto św. Wojciecha w domu parafialnym odbyło się spotkanie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z Barcic, Czarnego Potoka i Starego Sącza. Rozpoczęło się ono mszą św. celebrowaną w kościele klasztornym Sióstr Klarysek, przez księży: proboszcza Marka Tabora, prałata Alfreda Kurka, Józefa Słowika i Piotra Gwiżdża..Długo w pamięci pozostanie homilia wygłoszona przez ks.Marka Tabora, nawiązująca do hasła roku liturgicznego: „Bądźmy świadkami miłości”. Przypominając obowiązek każdego katolika do apostolstwa świeckich, wezwał do indywidualnej i zespołowej ewangelizacji, do której wszyscy jesteśmy powołani. Rozległe pole działalności ma Akcja Katolicka. Kultywując wartości chrześcijańskie każdy powinien słowem i życiem dawać świadectwo miłości w swoich rodzinach, w pracy i wszędzie gdzie jesteśmy.
    Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Popowicach (Kinga Zając, Kinga Smaga, Małgorzata Jasińska, Kamila Chebda, Mariusz Drożdż, Maria Jurecka, Kinga Drożdż, Dominika Pasiut, Karolina Drożdż, Grażyna Śmierciak, Natalia Bielak, Marian Skut, Daria Gorczowska, Kinga Groń, Kinga Orłowska, Natalia Drożdż, Marek Podpora, Mateusz Wysoczański, Maria Drożdż, Paulina Śmierciak, Kamila Pasiut, Aleksandra Cebula, Joanna Bukowska, Dorota Florek, Karolina Bielak) przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony pomordowaniu oficerów polskich w Katyniu i katastrofie samolotu rządowego koło Smoleńska. Przejmujące słowa w ustach dzieci poruszyły umysły i serca uczestników spotkania oraz zdobyły najwyższe uznanie dla p.dyrektor Grażyny Smagi i pań: Jadwigi Bochniarz i Anety Lampart, które ten występ przygotowały. Niemilknące brawa i łzy w oczach wielu uczestników spotkania były nagrodą, i wyrazem uznania.
    W spotkaniu uczestniczyło wielu członków Akcji Katolickiej z Barcic, Czarnego Potoka i Starego Sącza. Bardzo cenimy sobie obecność przewodniczącej POC s.Eleonory. Współpraca AK z Parafialnym Oddziałem Caritas układa się bardzo dobrze. Ucieszyła nas niezmiernie obecność p.Kazimiery Mrówki, która od wielu lat udziela się w pracy AK i POC służąc swoim doświadczeniem. Pani Kazimiera jest naszą niezrównaną redaktorką i kronikarką.
    Przy okazji ładnie podanego obiadu, pysznych ciast, przy kawie i herbacie toczyły się ożywione rozmowy o dobrze układającej się współpracy, o niedawnej katastrofie i swoich codziennych sprawach.
    Za zaproszenie i współpracę dziękował ks.Józef Słowik - były proboszcz z Czarnego Potoka oraz proboszcz z Barcic ks.Stanisław Dziekan, który przez nawał obowiązków nie mógł uczestniczyć w całości uroczystości.
Zbigniew Matys
 
123937