Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Kurs >Nowe życie z Bogiem<

Treść


.
KURS "NOWE ŻYCIE Z BOGIEM"
 
Pierwsze, a zarazem historyczne rekolekcje w Centrum Pielgrzymowania, odbyły się w dniach 30 kwietnia -2 maja 2010 roku. Kurs „Nowe życie z Bogiem" prowadzili członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji im. św.Kingi z Biegonic. Udział w tym przełomowym wydarzeniu brali zarówno ludzie młodzi jak i starsi, którzy wspólnie zgłębiali tajemnicę naszej wiary. Mimo tak dużej różnicy wieku potrafiliśmy razem współpracować i dzielić się swoimi doświadczeniami życiowymi.
.

.
Prowadzący pomagali interpretować słowa Pisma Świętego, poprzez wspólne rozważania kart Biblii. Słowa: „Bóg kocha każdego z nas osobiście i najbardziej" poruszyły nas do głębi. Dotarło do nas, że Bóg może każdego człowieka kochać najbardziej, choć dla nas wydaje się to niemożliwe. Członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji uświadomili wszystkim, że Zbawiciel chce pomagać nam dążyć do celu, jakim jest niebo. Jest w stanie odpuścić każde, nawet najcięższe przewinienie, jeśli tylko szczerze żałujemy i pragniemy wynagrodzić za zło naszym bliźnim. Dzięki fragmentom Ewangelii, mogliśmy lepiej zrozumieć, czym jest naprawdę grzech, który popełniamy oraz to, że szatan tak łatwo nie odpuszcza. Przez to stajemy się jego niewolnikami, połączonymi z nim niewidzialnym łańcuchem, którym może nami kierować jak marionetkami. Przekonanie, że Bóg nieustannie nad nami czuwa i tylko czeka na nasze pierwsze kroki postawione w jego stronę, dało do zrozumienia, że Stworzyciel jest prawdziwym Ojcem, żywiącym do nas głębokie uczucie. Podobnie jak w przypowieści o synu marnotrawnym, jest zawsze czekającym na swoje dzieci, kochającym tatą. Bo gdyby nas nie kochał, nie wydałby swojego Syna na śmierć i przestałby troszczyć się o cały rodzaj ludzki. Dlatego też powinniśmy starać się o to, aby swoim życiem dawać świadectwo o bezgranicznej miłości Boga i prawdzie, że On i tylko On jest Panem nas, i naszego życia. Powinniśmy stawać się jedną wielką wspólnotą, w której nie tylko będziemy rozważać Słowo Boże, wspierani przez Ducha Świętego, ale również dbać o zbawienie bliźnich, którzy trafili na złą drogę. Bo tylko nasz Niebieski Ojciec jest Drogą, Prawdą i Życiem...
Anna Radzik i Ludmiła Wójcik
 
Oto kilka wypowiedzi uczestników kursu
"Nowego Życia z Bogiem":
 
"Ten kurs był inny niż zwykłe rekolekcje. Niby mówiono to samo, co słyszymy przez całe życie, lecz przekazywano te prawdy w taki sposób, że docierały do każdego. Nie tylko słuchaliśmy, ale też słyszeliśmy. Była to niesamowita rzecz...Czas, który spędziliśmy w Centrum Pielgrzymowania, był naprawdę czasem przeżytym z Bogiem."
 
"Kurs "Nowe Życie z Bogiem" wprowadził mnie bardzo dobrze w tajemnicę naszej wiary. Zrozumiałam, że Bóg zawsze, mimo wszystko jest ze mną i nigdy mnie nie opuści... Takie wyciszenie, zamyślenie raz na jakiś czas jest potrzebne, żeby pojąć to, co tkwi w nas samych, by dać dojść Bogu do głosu, który na co dzień jest zagłuszany. Nie zawsze mamy czas dla naszego Stwórcy, a podczas rekolekcji jest go mnóstwo, można zamyślić się nad swoją życiową drogą, którą łatwiej wybrać z Bogiem."
 
"Dla mnie rekolekcje były niesamowicie wartościowe i treściwe. Trzy dni przeżyte w wyborowym towarzystwie pomogły mi z radością i uśmiechem wrócić do codziennych obowiązków. Od tamtej pory w sercu słyszę słowa "Mateuszu, Bóg Cię kocha nieskończoną miłością! Pamiętaj o tym!"
 
"Każdy człowiek, potrzebuje Boga i Jego miłości. Kurs "Nowego Życia z Bogiem" to osobiste spotkanie z Bożym Objawieniem. Obecność na tych nietypowych rekolekcjach może zmienić życie ludzkie...To wspaniale czuć obecność Boga, dotknąć Jego Łaski, stanąć w Jego Świetle."
 
"Rekolekcje były niezwykłym przeżyciem, które zmieniły moje życie na lepsze. Zrozumiałem, że Bóg kocha każdego z nas tak samo, bez względu na to kim jestem. Bóg pomaga mi w moich upadkach i za każdym razem podaje rękę."
 
"Kurs ten był dla mnie życiową przemianą. Nareszcie dotarło do mnie jak bardzo łatwo zejść na złą drogę, popełnić głupstwo, przez które szatan nas zniewala. Odłączamy się od Boga, często zapominając, że kocha nas najbardziej na świecie; zatracamy się w ciemności grzechu."
 
Kurs "Nowe Życie z Bogiem" było dla wszystkich uczestników niezwykłym przeżyciem, którego nie da się wręcz opisać. Trzeba to przeżyć samemu...Dlatego też zapraszany na następne rekolekcje, które odbędą się na początku czerwca bieżącego roku w Centrum Pielgrzymowania...
Serdecznie zapraszamy!
 
Klub FIDES ET RATIO
Fot.: Justyna Kaliciecka
123903