Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Sukces na XX Małopolskim Przeglądzie Uczniów Klas Fortepianu

Treść


.
Sukces na XX Małopolskim Przeglądzie
Uczniów Klas Fortepianu
 
   13 maja 2010 roku w PSM w Krynicy - filii Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.F.Chopina w Nowym Sączu odbył się XX Małopolski Przegląd Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia, którego współorganizatorem było Centrum Edukacji Artystycznej reprezentowane przez Wizytator Regionu Krakowskiego p.Lidię Skrzyniarz.
45 uczestników ze szkół całego regionu: Krakowa, Nowego Sącza, Wieliczki, Zakopanego, Nowego Targu, Limanowej, Krzeszowic, Tarnowa, Gorlic, Rabki-Zdroju, Jabłonki, wystąpiło w trzech grupach wiekowych. W pierwszej znalazło się 25 dzieci z klas II i III, w drugiej grupie - 10 dzieci z klasy IV, w trzeciej -10 dzieci z klas V i VI.
.

Przy fortepianie Alicja Kanik
.
Szkołę Muzyczną I stopnia w Starym Sączu reprezentowała Alicja Kanik z klasy II - uczennica Joanny Ustarbowskiej-Dudki. W jej programie znalazła się Inwencja dwugłosowa C-dur J.S.Bacha, Sonatina C-dur op.36 nr 1 M.Clementiego oraz Walc a-moll op. posth. F.Chopina. Ala wykonała utwory z dużą energią oraz wrażliwością na styl i charakter każdego z nich a także, jak podkreślił przewodniczący jury prof.Stefan Wojtas - z radością.
Uczniom I grupy przyznano 5 równorzędnych wyróżnień oraz nagrody: pierwszą, drugą i dwie trzecie
Ala Kanik zdobyła III nagrodę, która cieszy tym bardziej, że wśród nagrodzonych pianistów tylko ona była z klasy II, pozostali nagrodzeni to uczniowie klasy III. Taka nagroda jest osiągnięciem zarówno dla ucznia, jak i dla całej szkoły.
 
Joanna Ustarbowska-Dudka
 
124035