Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Kto by pomyślał, panie Prezydencie...

Treść


.
KTO BY POMYŚLAŁ, PANIE PREZYDENCIE…
 
że rok nie upłynie, a Pana już nie będzie wśród nas? Wiadomość o straszliwej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem napełniła nas wielkim bólem z powodu śmierci prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki Marii Kaczyńskiej i tylu Wielkich Polaków.
Z wdzięcznością wspominamy pana wiceministra Tomasza Mertę, który pomagał naszemu klasztorowi w uzyskiwaniu dotacji na prace remontowo- konserwatorskie, trwające od wielu lat.
Panie: Annę Walentynowicz i Janinę Natusiewicz-Mirer znałyśmy osobiście. Ostatnie życzenia wielkanocne od Nich noszą datę 25 marca br.
.

.
Pani Janina była jednym z dzieci tułaczych, które o.Łucjan Królikowski wyprowadził z ziemi sowieckiej, o czym pisze w swojej książce „Skradzione dzieciństwo”.
   Zbliża się rocznica (3 czerwca) pobytu pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Starym Sączu i w naszym klasztorze. Przed oczyma wyobraźni, jak w filmie, przesuwają się wspomnienia dostojnego Gościa witanego przez Siostry przy furcie klasztornej, modlącego się w skupieniu w kaplicy Świętej Kingi, rozmawiającego swobodnie z nami w pokojach papieskich i w wirydarzu. Był to wielki człowiek o wielkiej kulturze. Nie przytłaczał swoją wielkością. Przyjął zaproszenie na skromną klasztorną kawę i ciastka papieskie.
W „Domu Kingi” można obejrzeć wybrane fotografie z tej wizyty.
   A teraz? Jakże inny jest klimat rocznicy. Po katastrofie, modlitwą i łzami żegnałyśmy Pana Prezydenta, Pierwszą Damę i Wszystkich, którzy zginęli. Przez dziesięć dni w Sanktuarium Świętej Kingi były celebrowane Msze św. o szczęście wieczne dla nich. Ufamy, że Pan Jezus Miłosierny wprowadził te dusze do Niebieskiej Ojczyzny i tam wstawiają się za nami.
   Kto by pomyślał, Panie Prezydencie… Brak słów. Nie można zapomnieć. Dziękujemy Ci za wierność Bogu i Ojczyźnie, za wiele dobra. Czy potrzeba było aż takiej tragedii, by się okazało kim byłeś naprawdę? Cześć Twojej pamięci!
 
s.M.Teresa Izworska OSC
 
124152