Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

W imię miłości miłosiernej

Treść


.

.
W imię miłości miłosiernej
 
    „Wielkość człowieka polega nie na tym, ile się ma, ale kim się jest i czym się dzieli z innymi” - a dzielić się można i trzeba nie tylko chlebem lecz Słowem Bożym budzącym miłość i niosącym nadzieję.
To przesłanie św.Papieża Polaka przypominamy dzisiaj w klimacie zbliżającego się Adwentu, św.Mikołaja i kolejnej rocznicy Bożego Narodzenia.
Tradycyjnym już zwyczajem Caritas przygotowuje Mikołajowe upominki i świąteczne paczki dla najbiedniejszych w naszym mieście.
Stąd serdeczna prośba o pomoc w formie artykułów żywnościowych składanych do koszy w kościele oraz pieniędzy, które można przekazać bezpośrednio Siostrze Eleonorze - przewodniczącej Caritasu, albo Księdzu Proboszczowi.
Ofiary te pozwolą na przygotowanie paczek, które przyniosą radość dzieciom i rozjaśnią świąteczne stoły naszych podopiecznych. Spełnimy w ten sposób przesłanie świętej Faustyny - „sekretarki Bożego Miłosierdzia”, którego Międzynarodowy Kongres odbywał się w Krakowie. Wiadomo, że nie chodzi tylko o datek pieniężny albo paczkę żywnościową, chociaż o nie dzisiaj prosimy. Uśmiechu, życzliwości, serdecznej troski, podarowanego czasu nie kupi za pieniądze - są prawdziwie darem serca i bronią przed szarością życia także ofiarodawców.
Zadbajmy, aby smutnych, głodnych, samotnych i odrzuconych nie było wśród nas, a Ty Chryste spraw, aby nasze oczy były miłosierne, abyśmy dostrzegli dobro w każdym człowieku.
Jeśli mamy uczynić świat trochę lepszym, musimy to dobro tworzyć wokół nas, zaczynając od siebie. Będziemy wtedy świadkami Chrystusowej miłości miłosiernej, która codziennie ubogaca i rozjaśnia życie każdego.
W oczekiwaniu na pomoc
Zarząd Parafialnego Oddziału Caritas
 
324503