Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Jasełka z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Treść


.
Betlejemska dobranocka
- Jasełka z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
 
    23 stycznia 2012 roku w kinie „Sokół” dzieci z Gminnego Przedszkola w Starym Sączu wystawiły jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było to jednak niezwykłe przedstawienie, bowiem dzieciaki wcieliły się w bajkowe postacie, które przybyły do betlejemskiej stajenki, aby oddać pokłon małemu Dzieciątku.
    Wśród bajkowych bohaterów publiczność mogła zobaczyć: Krasnoludki, Sierotkę Marysię, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Calineczkę, Maję i Gucia, Pinokia, Rybaka i Dziewczynkę z zapałkami. Nie zabrakło również Świętej Rodziny, pastuszków oraz aniołków, którzy wykazali się taką samą znajomością kolęd i pastorałek jak ich bajkowi koledzy i koleżanki.
.

.
    Nietypowe przedstawienie obejrzeli licznie zgromadzeni dziadkowie, babcie, rodzice oraz zaproszeni na tę uroczystość goście, którzy dużymi brawami nagrodzili występ małych aktorów.
Po części artystycznej przedszkolaki zaśpiewały dziadkom „Sto lat” i wręczyły małe upominki w postaci laurek. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Takie wspólne świętowanie buduje wzajemne więzi, kształtuje u dzieci poczucie wspólnoty nie tylko rodzinnej, ale i rówieśniczej.
 
Kinga Skoczeń
 
222542