Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Szlachetna Paczka w Starym Sączu

Treść


.
Szlachetna Paczka w Starym Sączu
 
    Rozpoczął się „weekend cudów” Szlachetnej Paczki, podczas którego darczyńcy dostarczają dary dla rodzin potrzebujących. Starosądecka drużna Szlachetnej Paczki licząca blisko 90 osób pod okiem ks.Tomasza Chrupka i ks.Tomasza Starca pakowała wczoraj świąteczne prezenty, które trafią do 6 potrzebujących rodzin, w tym 3 z terenu Miasta i Gminy Stary Sącz. Mimo ponurej, deszczowej pogody, w „magazynie” Szlachetnej Paczki panowała radosna, świąteczna atmosfera.
.

.
  - Bardzo się cieszymy. To żywe świadectwo tego, że jak ludzie maja szansę pomagać, to naprawdę pomagają - powiedział ks.Tomasz Chrupek, ze Szlachetnej Paczki - pomagamy lokalnie. Ten weekend cudów to połączenie serca z rozumem. Darczyńcy i wolontariusze są wzruszeni, że mogą pomóc, rodziny są wzruszone, że ktoś o nich pomyślał. Rodziny otrzymują to, czego potrzebują. W paczkach jest przede wszystkim żywność, ale mamy też pralkę czy mikrofalówkę. Zakupiliśmy chemię a darczyńcy hojnie obdarowali produktami spożywczymi.
.

.
   Działanie Szlachetnej Paczki opiera się w dużej mierze na ciężkiej pracy wolontariuszy. Przez blisko 3 tygodnie uczniowie starosądeckich szkół kwestowali i zbierali produkty do paczek. Wczoraj w pocie czoła pakowali prezenty by rozwieść je do najbardziej potrzebujących rodzin.
Fot.: Aneta Mamala
Źródło: www.starosadeckie.info
 
322508