Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Modlitwa za Kapłanów w Starym Sączu - „Margaretka”

Treść


.
Modlitwa za Kapłanów w Starym Sączu
- „Margaretka”
 
            „Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom,
że muszą mocniej wierzyć! Muszą chronić wiarę Kościoła”.
            „Powiedzcie moim drogim kapłanom, aby modlili się na różańcu!
Aby każdego dnia modlili się na różańcu”.
Orędzie Matki Bożej z Medjugoria
 
   Wielu kapłanów upada z braku modlitewnej pomocy ze strony wiernych. Bez kapłana Kościół nie wiedziałby dokąd iść, bez nich nie ma Eucharystii, sakramentów i chrześcijańskiego życia.
   W odpowiedzi na wezwanie Matki Bożej z Medjugorie, latem 2018 r. w Starym Sączu jedna z parafianek zaczęła propagować modlitwę w intencji wszystkich kapłanów pracujących w tutejszej parafii. Swoim pragnieniem podzieliła się z mniej lub bardziej znanymi parafianami, prosząc o założenie tzw. „Margaretek”.
   „Margaretki” to wieczysta modlitwa za kapłana, zarówno za jego życia jak i po śmierci, polegająca na tym, że siedem osób modli się za wybranego kapłana. Każdego dnia tygodnia modli się jedna osoba. Odmawia specjalną modlitwę, Wierzę w Boga Ojca oraz siedem Ojcze nasz, siedem Zdrowaś Mario i siedem Chwała Ojcu. Zgodnie ze źródłami nazwa pochodzi od imienia dziewczyny - Margaret, która cierpiąc od 13. roku życia, aż do śmierci w wieku 40 lat, swoje cierpienie przyjęła jako powołanie i ofiarowała je za kapłanów.
   Informacja o potrzebie modlitwy za duszpasterzy spotkała się z ogromnym zrozumieniem i w bardzo szybkim czasie powstały „Margaretki”, które obejmują swoją modlitwą wszystkich księży posługujących w Starym Sączu. Święty Jan Maria Vianney powiedział, że nie ma złych kapłanów, są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą. Kierując się przesłaniem Świętego, jak również Matki Bożej, proszącej o modlitwę za kapłanów oraz świadomością ważności modlitwy w tej intencji, powstało wiele grup modlitewnych. Każdy z modlących się zdaje sobie sprawę, że dzisiaj potrzeba nam księży, którzy będą prowadzić nas do świętości, do nieba. Ich świętość jest zależna również od nas świeckich. Widzimy, jak zło potrafi szybko się organizować, unicestwiając człowieka i siejąc zniszczenie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że katolicy w Starym Sączu również potrafią się zmobilizować i wspomagać tych, od których tak wiele zależy, czyli naszych kapłanów. Taką formą są właśnie „Margaretki”.
   Zachęcamy wszystkich do rozpowszechniania tej pięknej inicjatywy i pragniemy, żeby zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, objęto modlitwą wszystkich kapłanów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach jest to priorytetem, bo od świętości kapłanów zależą losy Kościoła.
Grupa modlitewna „Margaretka” w Starym Sączu
 
135900