Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Czytelnicy piszą

Treść


.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
.
W klimacie adwentowych rozważań i świątecznych przygotowań pragniemy wszystkim Nauczycielom złożyć serdeczne, najserdeczniejsze życzenia błogosławionych radosnych Świąt, a w Nowym Roku zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz głębszego zrozumienia celów i pracy ZNP w środowisku. Mają swój związek zawodowy lekarze, pielęgniarki i górnicy, rzemieślnicy i mają też nauczyciele, którzy przez 100 lat wypracowali piękne tradycje walki o wolność, o prawa i godność człowieka. Dzisiaj ZNP pochyla się także nad problemami emerytów, którzy mają za sobą całe życie poświęcone służbie, w myśl posłania Jana Pawła II, że “Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Takiego człowieka trzeba wychować, dlatego wychowanie było, jest i zawsze będzie dla społeczeństwa i narodu sprawą najważniejszą.
Serdeczne życzenia składamy Gospodarzowi Miasta i Gminy p.mgr Marianowi Cyconiowi oraz p.mgr inż. Stanisławowi Majcy, któremu dziękujemy za zobowiązującą życzliwość i comiesięczne udostępnianie sali na nasze rodzinne spotkania.
Szczególnych Świąt życzymy również Redakcji wysoko cenionego pisma “Z Grodu Kingi”, która ma wśród nauczycieli bardzo wielu sympatyków i przyjaciół.
.
W imieniu Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego
Prezes Oddziału Antonina Kucia
136388