Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Ogłoszenia parafialne

Treść


.

* 31 grudnia (poniedziałek) - zakończenie Starego Roku. Msza św. z kazaniem w kościele parafialnym o godz. 9.00. Po Mszy św. Suplikacje i Te Deum. Po południu o godz. 16.00 Nieszpory z kazaniem Suplikacje i Te Deum. Ostatnia Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy w Popowicach Msza św. o godz. 16.00.
.
* 1 stycznia (wtorek) - Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
.
* 6 stycznia (niedziela) - uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11.00 kolędnicy misyjni złożą jako dar ofiarny pieniądze uzbierane na kolędzie na Misje święte. W tym dniu wypada Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Nie ma Mszy św. z obrzędem Chrztu św., dopiero w I niedzielę lutego.
.
* 16 stycznia (środa) - dzień modlitw o beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II
     - godz. 17.00 - I część Różańca
     - godz. 17.30 - II część Różańca
     - godz. 18.00 - Nowenna do Matki Bożej
     - godz. 18.30 - III część Różańca
     - godz. 19.00 - Msza św.
     - godz. 19.30 - IV część Różańca, procesja z figurą
                           Matki Bożej i apel jasnogórski
.
* Po świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się wizytacja duszpasterska zwana kolędą. Każda rodzina powinna przygotować się na przyjęcie kapłana. Ważne jest przygotowywanie, (nakryć stół białym obrusem, postawić na nim krzyż, dwie świece, wodę święconą i kropidło), ale najważniejszą sprawą jest obecność wszystkich domowników. Każda rodzina otrzyma specjalny numer “Gościa Niedzielnego”.
.
*Przed uroczystością Matki Bożej Gromnicznej (2 lutego sobota), która jest patronalnym świętem niewiast - odbędzie się triduum:
     - środa - 30 stycznia
     - czwartek - 31 stycznia
     - piątek - 1 lutego
124161