Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Dla Dzieci

Treść


.

.
     Rozpoczyna się ADWENT, czas oczekiwania na narodziny Jezusa. Będziemy spotykać się na adwentowych mszach świętych zwanych RORATAMI. A my w dalszym ciągu kontynuujemy poznawanie miejsc, które są związane ze św.Pawłem.
.

.
    Po soborze apostolskim Szaweł rozpoczął swoje wielkie podróże, godne najciekawszej ekranizacji. Wśród niesłychanych trudów przemierzył ok. kilkanaście tysięcy dróg lądem i morzem, zakładając wszędzie gminy chrześcijańskie. Pierwsza podróż misyjna objęła Cypr i środkową część dzisiejszej Azji Mniejszej. Były to miasta takie, jak: Pamfilia, Pizydia i Likaonia.
     Poznajmy dziś Cypr. Cypr to jedna z piękniejszych wysp Morza Śródziemnego. Jak mówią jest to małe państwo na dużej wyspie. Ale ta wyspa musi być piękna, skoro u jej brzegów z piany wynurzyła się Afrodyta. Obecnie najczęściej kojarzy się z wakacyjnym wypoczynkiem. W czasach św. Pawła należała do Imperium Rzymskiego.
.

.
     Cypr leży na styku Europy, Azji i Afryki, co sprawiało, że był wielokrotnie opanowywany przez różne narody z basenu Morza Śródziemnego o odmiennych językach, religii i kulturze. Dlatego też na wyspie występuje duża różnorodność elementów kultury, architektury i sztuki. Najstarsze osiedla są notowane z okresu neolitu. Cypr znajdował się pod panowaniem Greków, Rzymian, Bizancjum, Zakonu Templariusz, Wenecjan, Turków oraz Wielkiej Brytanii. Niepodległość uzyskał w1960r.
     W Pafos, na Cyprze Szaweł rozstaje się ze swoim imieniem i od tamtego momentu występuje jako Paweł.
s.Agnia
324458