Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

50 lat razem

Treść


.
50 lat razem
 
    10 listopada pary obchodzące jubileusz 50-lecia i 51-lecia małżeństwa zostały odznaczone przez burmistrza Starego Sącza - Jacka Lelka, Medalami Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wzruszająca uroczystość odbyła się w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania, a rozpoczęła się od Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Marcina Kokoszkę - dyrektora Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II) i ks. Marka Tabora - proboszcza parafii św. Elżbiety Węgierskiej. Potem pary małżeńskie i ich rodziny zgromadziły się w sali konferencyjnej na gali, której punktem kulminacyjnym było wręczenie Medali, które prowadziła Alfreda Wastag - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu.
   „Jesteście niesamowitym świadectwem trwałości rodziny, jesteście dla kolejnych pokoleń Polaków dowodem na to, że tylko rodzina jest drogą narodu. Mimo trudności, stworzyliście wasze rodzinne domy, wychowaliście, wykształciliście dzieci, doczekaliście się wnuków, a w wielu przypadkach pewnie i prawnuków. Wasz zapał i poczucie odpowiedzialności za rodzinę pozwoliły budować lepszą przyszłość zarówno dla najbliższych jak i całej lokalnej społeczności” - mówił burmistrz Jacek Lelek do zgromadzonych małżeństw. Przekazał też życzenia od posła Mariana Cyconia, a następnie razem z przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Zielińską dekorowali jubilatów medalami, wręczali pamiątkowe legitymacje, dyplomy i kosze z upominkami.
.

.
    Tego dnia jubileusz 51-lecia małżeństwa obchodzili: Zofia i Stanisław Kądziołkowie, zaś 50-lecie świętowali: Albina i Józef Bielakowie, Irena i Bronisław Dudowie, Barbara i Władysław Florkowie, Apolonia i Florian Gawlakowie, Jadwiga i Józef Głaczyńscy, Irena i Marian Gorajowie, Janina i Ignacy Gorczowscy. W gronie dostojnych jubilatów znaleźli się też: Michalina i Jan Psonakowie, Rozalia i Jan Sejudowie, Stanisława i Jan Skwarłowie, Apolonia i Stanisław Śmierciakowie, Maria i Franciszek Tokarczykowie, Maria i Jan Zychowie, Helena i Władysław Zygmuntowie, Elżbieta i Józef Grucowie, Maria i Marian Gryźniakowie, Irena i Jan Jakubowscy, Anna i Józef Kałuzińscy, Stanisława i Stanisław Kmakowie, Maria i Jan Konstantowie, Stanisława i Jan Krzakowie. Weronika i Czesław Niejadlikowie, Stefania i Julian Ogorzałowie, Teresa i Wojciech Padulowie, Joanna i Stanisław Paluchowie, Janina i Franciszek Pasoniowie, Zofia i Wojciech Podporowie, Helena i Stanisław Popardowie.
 
Kinga Bednarczyk
 
324134