Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Ceramika naszą szansą

Treść


.
Ceramika naszą szansą
 
Przeróżne cudeńka - ozdoby na choinkę, anioły, ale także tak praktyczne rzeczy, jak: garnki, czy miseczki wykonali uczestnicy projektu „Ceramika naszą szansą”, który prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” w Starym Sączu. Wernisaż prac, które powstały w trakcie trwania zajęć, odbył się 15 listopada w „Galerii pod Piątką”.
Projekt „Ceramika naszą szansą” rozpoczął się na początku sierpnia i trwał do końca października 2013 roku. W każdy poniedziałek 10 niepełnosprawnych uczestników ze Starego i Nowego Sącza spotykało się na trzygodzinnych warsztatach prowadzonych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Cyganowicach przez Aleksandrę Skoczeń i Monikę Zielińską. Obie panie oceniają, iż warsztaty były bardzo owocne
- Starałyśmy się dopasować technikę, tematykę i materiały zajęć do grupy, dlatego możemy dzisiaj pokazać te piękne prace, które od początku do końca robione były przez uczestników projektu. My praktycznie byłyśmy tylko instruktorami i wspomagałyśmy ich - powiedziała Monika Zielińska.
.

.
Podczas zajęć, prowadzonych w Środowiskowym Domu Samopomocy, uczestnicy za pomocą specjalnej formy przygotowywali z gliny przeróżne cudeńka, po czym zdobili je i wypalali w specjalnym piecu.
- Kolejny wernisaż organizowany przez stowarzyszenie „Gniazdo” i Środowiskowy Dom Samopomocy to świadectwo, jak państwo wspaniale działacie i jak pracujecie z naszymi kochanymi dziećmi. Pokazujecie nam jak można odbierać szczęście poprzez artystyczne spojrzenie. Ja uczę się od was, jak należy żyć, jak borykać się z różnymi problemami i chorobami - mówiła Ewa Zielińska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu.
Na uczestników projektu czekały pamiątkowe dyplomy i upominki. Dla nich wszystkich i zaproszonych gości wystąpili również uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu. Wernisaż poprowadził Wojciech Lasek - wiceprezes stowarzyszenia „Gniazdo”.
Projekt „Ceramika naszą szansą” realizowany był przy wsparciu finansowym środków PFRON, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.
 
Kinga Bednarczyk
 
324134