Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Caritasowe przesłanie i prośba

Treść


.

.
Caritasowe przesłanie i prośba
 
    „Jeśli cokolwiek warto na tym świecie czynić - to tylko miłować” - nauczał Papież Polak, bo miłość jest pierwszym Bożym przykazaniem, źródłem inspiracji twórczych i człowieczeństwa. To z niej będziemy sądzeni na końcu życiowej pielgrzymki. Dzisiaj w imię tej miłości zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu upominków mikołajowych i paczek świątecznych dla Podopiecznych Caritasu, samotnych, chorych, najbiedniejszych ludzi. Boże Narodzenie to święta radości. Zadbajmy, by nikt obok nas nie był głodny i smutny.
    „Czyńmy więc dobro, póki jeszcze mamy czas” - powtarzamy za św.Pawłem.
Paczki można składać do koszy w kościele, a ofiary pieniężne bezpośrednio na ręce s.Eleonory - przewodniczącej Caritasu, albo ks.Proboszcza w kancelarii parafialnej.
    „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” - pisała kiedyś Wisława Szymborska. Starosądeczanie sprawdzili się pięknie i wielokrotnie w podobnych akcjach charytatywnych; i niech tak dalej będzie. Dajmy Chrystusowi świadectwo miłości miłosiernej, bo zapotrzebowanie na nią jest większe niż kiedykolwiek.
Z ostatniej chwili:
Bardzo są potrzebne dla wielodzietnych rodzin: pralka (np. „Frania”), wirówka do odzieży i lodówka - dziękujemy za kontakt.
Zarząd Parafialnego Oddziału Caritas przy Parafii św.Elżbiety w Starym Sączu
 
324134