Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

XXII GÓRSKA PIELGRZYMKA SZLAKIEM ŚWIĘTEJ KINGI

Treść


.
XXII GÓRSKA PIELGRZYMKA
SZLAKIEM ŚWIĘTEJ KINGI
 
25.IX 2011 r. zakończyła się trzydniowa XXII Górska Pielgrzymka Szlakiem Świętej Kingi. Brała w niej udział rekordowa liczba uczestników, ok 300 pątników. Jak co roku, organizatorami tej religijnej wędrówki są Stowarzyszenie Czcicieli św.Kingi i Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II.
Pątnicy wyruszyli na szlak w piątek 23 września, po modlitwie w klasztorze sióstr klarysek. Pielgrzymi wyjechali autobusami do Gabonia, skąd szli pieszo w stronę Kamienia św.Kingi. Tam około południa modlili się na Mszy św. i dalej przez Dzwonkówkę wędrowali czerwonym szlakiem do Krościenka. W sobotę udali się z Krościenka, przez Górę Zamkową gdzie odbyło się nabożeństwo, po czym na Sokolicę i do Szczawnicy. W niedzielę wyruszyli z uzdrowiska przez Sewerynówkę na Przehybę, a stamtąd do Przysietnicy i Starego Sącza. Towarzyszyło im trzech duchownych: ks.Tomasz Koźbiał - wikariusz z Nowego Wiśnicza (rodem ze Starego Sącza), ks.Piotr Adamczyk - rekolekcjonista „Opoki”, na czele z ks.Tadeuszem Sajdakiem
Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi pielgrzymi powrócili do miejsca skąd wyruszyli do bazyliki św.Trójcy. Tam, w kościele Świętej Trójcy, powitał ich ks.bp Andrzej Jeż.
Pielgrzymi zostali przewiezieni autokarami pod Ołtarz Papieski na starosądeckich błoniach, skąd wraz ze sztandarem Stowarzyszenia Czcicieli Świętej Kingi i ze śpiewem na ustach pomaszerowali do kościoła Świętej Trójcy w klasztorze sióstr klarysek 
Mszę Świętą celebrowało sześciu kapłanów, a przewodniczył jej ks. bp Andrzej Jeż. - Obecność księdza biskupa była dla nas miłym zaskoczeniem, zwłaszcza, że kiedyś czekał na nas jego limanowski poprzednik, bp Piotr Bednarczyk.
.

Pielgrzymi w drodze z Ołtarza Papieskiego ze Sztandarem Stowarzyszenia Czcicieli św Kingi

.
Na pielgrzymów czekała także Matka Ksieni i siostry klaryski, które po zakończeniu Eucharystii poczęstowały pątników pysznymi drożdżówkami i kubkiem gorącej herbaty.
Organizatorami tej religijnej wędrówki były Stowarzyszenie Czcicieli św. Kingi i Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II. Jej przewodnik, Mieczysław Witowski, już teraz zaprasza na XXIII Górską Pielgrzymkę Szlakiem Świętej Kingi, która odbędzie się we wrześniu 2012 roku.
Jan M.Ruchała
Zarząd Stowarzyszenia Czcicieli św.Kingi w Nowym Sączu
 
324458