Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

W KOMUNII Z BOGIEM

Treść


.
W KOMUNII Z BOGIEM
 
    XXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę odbyła się w dniach 17-25 sierpnia 2011 r. Obecna pielgrzymka była z okazji jubileuszu 225 -lecia Diecezji Tarnowskiej. Każda grupa wychodziła przez katedrę, gdzie biskup nas błogosławil i kropił wodą święconą na pielgrzymi szlak. To czas prawdziwego duchowego odpoczynku. I mimo, że nie zawsze jest łatwo, dociera się na miejsce. Wędrują małe dzieci, ludzie dorośli i starsi. Można wiele wyprosić, za dużo przeprosić i dziękować. Mamy dobrego przewodnika, wspaniałych kapłanów, którzy z nami pielgrzymują. W drodze możemy skorzystać ze spowiedzi. Idą siostry zakonne, klerycy i my pielgrzymi. W tym roku odszedł na inną parafię wspaniały pielgrzym ks.Henryk Homoncik, myślę, że jeszcze spotkamy go na pielgrzymim szlaku z inną grupą. Szczęść mu Boże.
.

.
Każdy dzień jest Boży. Rano w drodze pacierz, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta, rozważania, Droga krzyżowa - wszystko przeplatane śpiewami. Na wesołe zabawy też jest czas. Śpimy w namiotach, domach, stodołach, czasem w kościele (z braku noclegu). Jest super.
 
                               Do Częstochowy
 
            Z całego serca i z całej duszy
            Chcemy Maryjo Tobie podziękować,
            Że pozwoliłaś w swojej dobroci
            Do Twej stolicy dzisiaj pielgrzymować.
            Że pozwoliłaś zostawić wszystko,
            By tylko z Tobą dni kilka być,
            I tylko Tobą się cieszyć,
            I tylko Tobą dni kilka żyć.
 
                        Refren:
                                    Do Częstochowy prowadzisz nas,
                                    Do Częstochowy przez pola i las,
                                    Do Częstochowy przez znój i trud,
                                    Przez skwarne słońce i przez chłód.
                                    Do Częstochowy wiedzie nasz szlak,
                                    By Ci Maryjo powiedzieć „tak”,
                                    By na Twoją miłość odpowiedź dać,
                                    By przy Twym boku Maryjo stać.
 
            Ty wiesz Maryjo, że z utęsknieniem
            Każdy co roku sierpnia wyczekuje,
            Ty wiesz najlepiej z jaką radością
            Każdy do Ciebie Matko pielgrzymuje..
            Bo przez dni kilka, Ty nam pozwalasz
            Zapomnieć troski, zapomnieć łzy,
            Bo przez dni kilka pielgrzymowania
            Liczysz się tylko Maryjo Ty!
 
Na postojach jesteśmy bardzo serdecznie witani, traktują nas jak rodzinę. To cudowni ludzie dbający o pielgrzymów, abyśmy nie ustali w dalszej drodze. Wielkie im Bóg zapłać. Modlimy się za nich w każdy dzień naszej wędrówki. Każdy dzień wypełniony po brzegi: wczesne wstawanie, pakowanie, potem kolejne etapy drogi z postojami. Pielgrzymka jest symbolem ludzkiej wędrówki przez życie. Gdzieś się zaczyna, do czegoś zdąża.
Pan Jezus, kiedy był dzieckiem, też pielgrzymował z rodzicami do Jerozolimy. Pielgrzymki z tamtych czasów różniły się od dzisiejszych. Osiągnięcie celu wędrówki wpływa na nasze życie i pogłębia wiarę. Wymiar duchowy tego wędrowania dociera później. Na trasie spotkała nas miła niespodzianka bo ks.pralat Marek Tabor przysłał nam przez kapłana słodycze. Bardzo nas pokrzepiły na dalszą drogę. Bóg zapłać za pamięć.
Mimo późnego wieku planuję już następną. Do pielgrzymowania trzeba się psychicznie nastawić i dobre buty rozchodzić, bo od nich dużo zależy. Wejście do Częstochowy na Jasną Górę, to niezwykle silne przeżycie. Wokół tłumy ludzi, a my pod wałami padamy na kolana i leżymy krzyżem na ziemi. oddajemy pokłon Matce Bożej Częstochowskiej. Wstajemy i idziemy jeszcze raz przed obraz - pokłonić się, a następnie gromadzimy się na Mszę św. wspólną pod wałami.
Wracamy do domów wzmocnieni najpiękniejszymi przeżyciami. 18 września mieliśmy spotkanie popielgrzymkowe rozpoczęte Mszą św. w Gołkowicach, a potem była uczta, śpiewy pielgrzymkowe i wesołe zabawy. Miło było się spotkać w tym gronie.
Do zobaczenia na XXX uroczystej jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej.
Szczęść Boże!
Siostra pielgrzymkowa Janina Sekuła ze Starego Sącza
Grupa 23 św.Jan Kanty. Dolina Popradu
 
322702