Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

> WIGILIA DLA ZWIERZĄT <

Treść


.
„WIGILIA DLA ZWIERZĄT”
 
    Czas świąt to okres radości, nie powinniśmy myśleć tylko o sobie. Tuż obok są istoty, które nie potrafią same się bronić i prosić o pomoc. One każdego dnia walczą o życie. Sprawmy, by święta były i dla nich szczęśliwe, wyjątkowe.  Często zdarza się, że np. pod choinkę dostajemy zwierzątka: pieski, kotki. Jest dobrze dopóki są małe i opieka nad nimi nie wymaga zbyt dużego poświęcenia. Kiedy stają się kłopotem pozbywamy się ich. Trafiają na ulice i do schronisk. Tutaj otaczane są opieką, ale czeka na nie niełatwe życie, bo rzadko kiedy znajdują nowy dom. Organizacje takie jak: FUNDACJA VIVA, pomagają schroniskom w przetrwaniu najtrudniejszego okresu- zimy. W tym też celu prowadzona jest akcja „Wigilia dla zwierząt”. Wszystko się przyda, zarówno dary pieniężne na jedzenie, opłaty, opiekę weterynaryjną, a także jedzenie, czy różne przedmioty, jak np. miski (nie pękające na mrozie), budy dla psów itp.
    Zasięg akcji jest ogólnopolski, wolontariusze przeprowadzają zbiórki w swoich miejscowościach, całość koordynowana jest z biura Fundacji Viva w Warszawie. Na stronie Fundacji (www.viva.org.pl) dostępne są listy intencyjne, plakaty do rozwieszenia w miejscach zbiorek, listy schronisk, itp.
    Do schronisk trafiają nie tylko psy czy koty, ale także inne zwierzęta domowe - konie, krowy, króliki miniaturki, ptaki, a nawet niedźwiedzie cyrkowe. Fundacja daje nam wiele możliwości pomocy zwierzakom, a one naprawdę jej potrzebują, np. wirtualna adopcja zwierząt, przekazanie 1%, organizacja różnych imprez charytatywnych itp. Zainteresuj się, sprawdź, ty także możesz pomóc! Święta to magiczny czas, polega on przede wszystkim na obdarowywaniu i dzieleniu się z innymi, w jego czasie nie zapomnijmy o naszych czworonożnych przyjaciołach, skoro magia świąt pozwala na to, by i one zabrały głos, który jest wołaniem o pomoc! To dla nas niewielki wysiłek, a może pomóc zapewnić ciepło i przetrwać zimę tym zwierzakom, niech i dla nich będzie to czas radości i miłości.
Pamiętaj, ty też możesz zostać świętym Mikołajem!
.

.
Karolina Węglarz - uczennica klasy dziennikarskiej
LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
136388