Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY

Treść


.
ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY
 
8 i 9 listopada to już od wielu lat dni, kiedy Liceum Ogólnokształcące im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, obchodzi swoje święto. Tegoroczne uroczystości były połączone z obchodami roku wielkiej patronki placówki.
   To były dni przepełnione ciekawymi wydarzeniami. Na początek nie lada niespodziankę - pokaz doświadczeń chemicznych przygotowali uczniowie klasy 2 b: Chrobak Aneta, Czerwińska Zuzanna, Rams Karolina, Sajdak Ewelina i Wójtowicz Gabriel, pod kierunkiem p.Agnieszki Jankowskiej. Pokaz miał szczególną oprawę ze względu na fakt, iż rok 2011 został ogłoszony rokiem patronki szkoły. Doświadczenia chemiczne głównie obserwowali uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym wraz z dyrektorem szkoły, Krzysztofem Szewczykiem. Jak przyznają młodzi chemicy, nie spodziewali się aż tak dużego zainteresowania.
    To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekały na uczniów szkoły. Równocześnie rozpoczął się II Memoriał im.Mieczysława Repelewicza. Na otwarcie turnieju sportowego w piłkę siatkową, przybyła pani Lucyna Repelewicz, żona byłego dyrektora szkoły. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, dziewczęta i chłopcy, grupa dziewcząt z zaprzyjaźnionej szkoły ze Słowacji ze Spiskiej Nowej Wsi, zespoły dziewcząt i chłopców z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna ZSP, a drugie miejsce przypadło uczniom liceum. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły uczennice z naszego LO, drugie miejsce dziewczęta ze Słowacji, a trzecie przypadło ZSP w Starym Sączu.
    W szranki stanęli również ze sobą nauczyciele liceum kontra nauczyciele ZSP. Po zaciętej walce zwycięstwo przypadło kadrze "ogólniaka".
    Finałowym spotkaniem II Memoriału im.Mieczysława Repelewicza było spotkanie towarzyskie między przyjaciółmi byłego dyrektora Liceum, którego współorganizatorem był pan Lechosław Ziębowicz.
Również drugi dzień obchodów był niezwykle interesujący. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w Mszy Świętej w kościele p.w. św.Elżbiety. Całość celebrował i homilię wygłosił ks.Marek Tabor, który mówił o szkole jako o wspólnocie nauczycieli, wychowawców i uczniów. W swoim kazaniu kaznodzieja podkreślił jak w dzisiejszym świecie ważna jest odwaga i chęć rozwoju. Na zakończenie życzył wszystkim zgromadzonym, aby uderzyła ich świadomość ogromnej drogocenności szkoły i siebie w tej szkole. Jak co roku i tym razem oprawę muzyczną przygotował zespół prowadzony przez  p.M.Zagórowskiego "Pokolenie JP II".
    Po uroczystej mszy w szkole rozpoczęła się akademia. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły, Krzysztof Szewczyk, który serdecznie powitał uczniów, pracowników i zaproszonych gości: Mariana Cyconia (byłego burmistrza Starego Sącza i obecnego posła RP), dyrektora zaprzyjaźnionej szkoły ze Słowacji i przybyłą z nim delegację, Małgorzatę Konstanty (dyrektora ZSP w Starym Sączu) i Elżbietę Szot (przewodniczącą Rady Rodziców). Podkreślił również, że święto szkoły to przede wszystkim święto uczniów naszego liceum.
    Po wystąpieniach zaproszonych gości nastąpiło uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz ogłoszenie wyników wyborów do Uczniowskiej Rady Szkoły. Odchodzącemu samorządowi w składzie: Ł.Citak, W.Pałka, J.Kaliciecka podziękowano za rok wytężonej pracy, a ich następcom - D.Maśko, A.Szewczyk, M.Wójcikowi życzono dużo energii i ciekawych pomysłów. Powołano również nowy skład pocztu sztandarowego. W ciągu ostatniego roku zaszczyt noszenia sztandaru liceum i reprezentowania szkoły na uroczystościach przypadł: A.Pacynie, R.Lachnerowi i K.Pacynie, nowy skład to: A.Śmierciak, D.Fiut i R.Konieczny. Ostatnim punktem części oficjalnej był program artystyczny przygotowany przez uczniów pod opieką pań: D.Kruczek i M.Stelmach.
   W szkole zorganizowano również konkurs wiedzy OMNIBUS, który w tym roku dotyczył życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie. Główną nagrodę zdobyła Dominika Piszczek z klasy I a, która otrzymała nagrodę pieniężną.
    Profesorowie uczący języków obcych, zorganizowali konkurs piosenki zagranicznej. Pierwsze miejsce wyśpiewała w nim ANETA GAŁYSA z klasy III g, drugie zespół "Alles klar" w składzie: Michał Nakielski i Witold Pałka (uczniowie klasy II a) oraz Arkadiusz Zarabski z klasy II f, trzecie miejsce z kolei zajęła Natalia Siedlarz z klasy II e.
    Na zakończenie obchodów tego szczególnego dnia, cała społeczność szkolna świetnie bawiła się w czasie karaoke. Dzięki tejże uroczystości uczniowie mogli lepiej poznać historię szkoły i jej patronki, również skorzystać z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli.
 
Karolina Kotas - uczennica klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
135900