Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Studio tańca artystycznego „Etiuda”

Treść


.
STUDIO TAŃCA ARTYSTYCZNEGO „ETIUDA”
ŚWIĘTOWAŁO SWÓJ JUBILEUSZ
 
    Dnia 6 czerwca 2015 r. (sobota) - o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu odbył się koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia powstania Studia Tańca Artystycznego „ETIUDA”. Koncert składał się z najpiękniejszych fragmentów baletowych światowego dorobku kompozytorskiego.
STA „Etiuda”, prowadzone jest w Starym Sączu W Klubie „Omen” Rynek 22 oraz w Nowym Sączu w Miejskim Ośrodku Kultury Al.Wolności 23. Na obecną chwilę ma pod swoimi skrzydłami 8 grup, w których dziewczęta w wieku od czwartego do czternastego roku życia doskonalą swoje umiejętności.
Studio Tańca Artystycznego „ETIUDA” powstało w 2010 r. w celu upowszechniania tańca klasycznego i charakterystycznego wśród dzieci i młodzieży. Prowadzone jest przez Patrycję Machetę, wieloletnią tancerkę i solistkę Zespołu „Miniatury” w Krynicy - Zdroju pod kierownictwem Władysława Szlęka - wybitnego artysty polskich scen baletowych, oraz jej asystentkę Oksanę Babenko - dyplomowaną nauczycielkę tańca i wykładowcę choreografii.
    Zajęcia wprowadzają uczestniczki w magiczny świat baletu stopniowo, etapami w zależności od wieku.
Najmłodsze grupy opanowują podstawy tańca klasycznego, ludowego, rytmiki, baletu-przygotowujące dzieci do dalszej pracy.
Następnym etapem jest doskonalenie techniki tańca klasycznego, na którym opierają się wszystkie rodzaje tańca (nowoczesny, ludowy, pantomima, biała klasyka, jazz, modern...).
Kolejne stopnie wtajemniczenia to:
- Doskonalenie techniki tańca na pointach.
- Weryfikacja poczynionych obserwacji i wyuczonych pozycji baletowych - łączenie ich i poznawanie układów tanecznych (proces ten jest długotrwały, wzmocniony poprzez ciągłe powtarzanie, utrwala się w pamięci).
- Praca nad układami choreograficznymi, które następnie tworzą tańce, a te z kolei spektakle.
- Elementy gry aktorskiej, charakteryzacji, estetyki i szeroko pojmowana edukacja kulturalna w zakresie sztuki tańca.
- Sztuka makijażu, uczesania, elementy wizażu oraz sztuki mimiki twarzy.
- Elementy kostiumologii, historii tańca, muzyki baletowej, estradowej, nowoczesnej.
 
Studio Tańca Artystycznego „Etiuda”, które liczy coraz więcej dziewcząt oraz miejmy nadzieje w niedługim czasie chłopców, a co najważniejsze sympatyków i entuzjastów, zmienia żmudne i ciężkie ćwiczenia baletowe w pełne wdzięku i gracji układy taneczne. Dziewczęta przez swoją systematyczną i długotrwałą pracę poznają technikę tańca klasycznego jak i charakterystycznego.
Wdzięczność jest trudno ubrać w słowa… wtedy proste - dziękujemy - zawiera wszystko co chcemy wyrazić!
.


Studio Tańca Artystycznego „Etiuda”, składa także za naszym pośrednictwem serdeczne podziękowania za życzliwość i pomoc tym, którzy wspierali ich działania. Należą do nich:
Urząd Miasta i Gminy w Starym Sączu
Miejski Ośrodek Kultury w Nowy Sączu
Przedsiębiorstwo Budowlane ESBUD Stanisław Chryczyk
Betoniarnia Janik - Podegrodzie
Materiały Budowlane ROLBUD Zofia i Władysław Sychowscy
Lizsbek Świniarsko, Zbigniew i Stanisław Lis
REVE Jazda Konna - Nowy Sącz
Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II „OPOKA”
 
Natomiast dnia 7 czerwca br. o godz. 15:00 odbył się festyn z okazji jubileuszu, organizowany w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im.Jana Pawła II „OPOKA” (przy Ołtarzu Papieskim) w Starym Sączu. W programie znalazły się m.in.: jazda konna, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne dla najmłodszych, warsztaty tworzenia postaci z balonów, pokazy baniek-gigantów, zabawa z chustą animacyjną i tunelem, zabawy animacyjno-plenerowe oraz przy muzyce, tańce integracyjne, nietuzinkowe wyścigi: w zeszytych trzyosobowych spodniach Klauna, na grupowych nartach indiańskich, przeciąganie liny, nauka chodzenia na mini-szczudłach dla dzieci, zabawy sportowe, zabawy z wybranymi postaciami z bajek: clown, wróżka, pirat, drobne prezenty dla dzieci
Ponadto czas zabawę dzieciom umilały: duża zjeżdżalnia „Wyspa skarbów”, zamek do skakania „Wyspa” i podwójna zjeżdżalnia dla młodszych dzieci.
    Za otrzymane zaproszenie serdecznie dziękuję. Ale nie mogąc uczestniczyć w obchodach jubileuszu otrzymany materiał opracowała
Jolanta Czech
 
135899