Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Dzień Dziecka w starosądeckim LO

Treść


.
Dzień Dziecka w starosądeckim LO
 
    W tym roku już po raz piąty Liceum Ogólnokształcące im.Marii Skłodowskiej-Curie było organizatorem Dnia Dziecka dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Starym Sączu.
    Pogoda na szczęście dopisała, było pogodnie i słonecznie, więc większość zabaw została przygotowana na zewnątrz.
    Maluchy już od 9 rano zaczęły wypełniać mury szkoły. Zrobiło się głośno, gwarno i bardzo wesoło. Czekało na nich wiele ciekawych atrakcji przygotowanych przez uczniów oraz nauczycieli LO.
.

.
    Na początku, grupy maluchów udały się do poszczególnych klas na mały poczęstunek, aby nabrać sił na dalszą zabawę.
    Na boisku szkolnym mali goście mieli okazję wykazać się w różnych zadaniach np. w noszeniu piłeczki na paletce, rzucie piłką do kosza, przeciąganiu liny, ringo, strzale na bramkę.
- Bardzo mi się podobały zabawy na boisku i to, że mogłem zagrać w piłkę, bo lubię sport - podkreśla z uśmiechem sześcioletni Kamil.
Za to na placu szkolnym zorganizowano mały „Talent show”. Wszystkie chętne dzieciaki mogły zaśpiewać piosenkę lub wyrecytować wierszyk. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Dla uzdolnionych artystycznie, został przygotowany konkurs plastyczny. Chętni mogli także skorzystać z malowania twarzy w wykonaniu uczennic liceum.
- Jest super, ponieważ cały czas się coś dzieje i mogłyśmy wystąpić i wygrać nagrody - jednogłośnie stwierdzają Agnieszka i Patrycja.
Wspaniałą atrakcją było przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu młodych aktorów należących do kółka teatralnego. W trakcie trwania spektaklu, dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bajki, a każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była upominkiem.
- Bardzo mi się podoba. Najbardziej spodobał mi się teatrzyk i malowanie twarzy. Cieszę się, że przyszłam. Dobrze się bawię razem z innymi dziećmi - stwierdza siedmioletnia Ewelinka.
    Po wielu emocjach, maluchy z wielkimi uśmiechami na twarzach, zaczęły opuszczać szkołę.
    Po najmłodszych przyszedł czas na licealistów. Brali oni udział w zawodach w piłkę siatkową oraz w piłkę nożną. Najlepsze drużyny nagrodzone zostały dyplomami.
Agnieszka Duda, Ola Mrówka - uczennice klasy dziennikarskiej
LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
238923