Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Dziesięciolecie zespołu „Pokolenie JP II”

Treść


.
Dziesięciolecie zespołu „Pokolenie JP II”
 
   Podczas uroczystości Diecezjalnego Święta Rodziny, przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, zespół „Pokolenie JP II” obchodził swoje dziesięciolecie.
Z tej okazji, w dowód uznania za dokonania dekady, zespół otrzymał grawer okolicznościowy z rąk burmistrza Starego Sącza, pana Jacka Lelka.
.

.
    Sięgnijmy do historii grupy. Rozpoczęła ona działalność zaraz po śmierci Papieża-Polaka. Pod opieką pana Mieczysława Zagórowskiego ( nauczyciela z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, założyciela grupy) oraz księdza Henryka Homoncika, realizowała ona misję ewangelizacji za pomocą religijnych utworów inspirowanych nauką i działalnością Jana Pawła II. Zespół, oprócz zwykłych koncertów, ma na swoim koncie wiele podróży, m.in. wyjazd będący nagrodą w prestiżowym konkursie Moje spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II do Rzymu, czy też na zaproszenie Polonii do Paryża i Irlandii. W 2009 roku wydał pierwszą płytę Nie lękajcie się. Warto zaznaczyć, że w ciągu dziesięciu lat w działalność tej grupy włączyły się 52 osoby, użyczające swych umiejętności w śpiewie, grze na gitarze, skrzypcach oraz perkusji.
   Na jubileuszu byli obecni prawie wszyscy dotychczasowi członkowie zespołu. Na zakończenie koncertu pojawili się oni na scenie i wspólnie wykonali utwór pt.: „Pokolenie JP II”.
   Nagrodzonym gratulujemy tak długiego stażu i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Bołoz - uczennica klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
135899