Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

ŚWIĘTO RODZIN w Środowiskowym Domu Samopomocy w Cyganowicach

Treść


.
ŚWIĘTO RODZIN
W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY
W CYGANOWICACH
 
   Na 29 czerwca podopieczni i opiekunowie Środowiskowego Domu Samopomocy zaprosili swych rodziców, opiekunów, najbliższych i przyjaciół.
Ogród okalający Dom w Cyganowicach, przy pięknej słonecznej pogodzie, spełniał rolę letniego salonu, gdzie wszyscy przybyli goście świetnie się czuli.
Przybyłych gości przywitała kierownik ŚDS Joanna Homoncik
Obecny był ks.proboszcz Marek Tabor, przewodnicząca Rady Miasta Ewa Zielińska, dyrektor PiM-G biblioteki Publicznej w Starym Sączu Maria Sosin, dyrekcja Publicznego Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego - Stanisław Majca i Wioletta Nowak, była i obecny kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej: Janina Nalepa i Franciszek Tudaj, inspektor Henryk Koział - były Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, przewodnicząca Osiedla Cyganowice - Barbara Boszowska oraz niżej podpisana. Wszyscy zaproszeni goście - przyjaciele Stowarzyszenia otrzymali piękny, wykonany ręcznie stojak na listy.
Przebojowe wykonanie musicalu „Być kobietą” urzekło zebranych. W przedstawieniu udział wzięli podopieczni Stowarzyszenia i uczestnicy zajęć w ŚDS i Placówce Wsparcia Dziennego oraz uczniowie starosądeckich gimnazjów.
Przedstawienie wyreżyserowała Jolanta Koszkul - kierownik PWD, a muzycznie opracował Marcin Błażusiak.
Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami, a rozśpiewanym aktorom wystarczyło kilka taktów muzyki w wykonaniu zespołu Ritmo, aby ruszyć do tańca.
.

.
Załoga ŚDS i rodzice podopiecznych zadbali o piękne udekorowanie stołów i ich zastawienie smakołykami, co możliwe było także dzięki hojności sponsorów, wśród których były: Firmy: Hopek, Koral, Piekarnia EPI, Sklep Mikulec z Moszczenicy Niżnej.
Szczególne podziękowania należą się przyjacielowi Stowarzyszenia Ignacowi Kurowskiemu, za wszelką pomoc, a w tym dniu za pieczenie kiełbasek.
Czas w miłej, serdecznej atmosferze płynął bardzo szybko i nadeszła chwila pożegnań. Dziękując za zaproszenie na miłe spotkanie organizatorom, kadrze ŚDS, podopiecznym i ich rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności w pracy, pokonywania trudności i ludzkiej pomocy składa
Jolanta Czech
 
327580