Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Wakacje! Urlopy! Letni wypoczynek!

Treść


.
Wakacje! Urlopy! Letni wypoczynek!
.
Ostrzegają:: Zwolnij tempo! Nie pozwól, by pośpiech zdominował Twe życie! On Cię tylko ogranicza, zubaża. W pośpiechu życia zapominamy czasem, jak to jest mieć marzenia. Pracuj zgodnie z naturalnym rytmem. Odsuń myśl, by wszystko mieć naraz! Naucz się odpoczywać! Szukaj miejsca, gdzie czas płynie inaczej!
Mądrość kocha ciszę. W ciszy człowiek widzi siebie w prawdzie i może rozmawiać z Bogiem. Poza użytecznością rzeczy i spraw jest w życiu coś znacznie ważniejszego, są to: piękno, miłość, wiara, poezja, muzyka i fascynacja przyrodą, a w sobie samym - spokój i radość. O te wartości zabiegaj! Ze zdobyczy XX wieku korzystaj z umiarem (TV, komputer, internet itp.). Regeneruj siły fizyczne i duchowe. Odkrywaj świat i siebie. Otwórz się. Próbuj więcej widzieć i czuć, lepiej słyszeć i przeżywać. Nie przestawaj się rozwijać. Prawdziwa wartość wypoczynku to relacje z ludźmi, rozwój duchowy i fascynacja pięknem przyrody.
Każdego dnia kieruj się maksymami “Mądrości irlandzkiej”, która zaleca:
   “Znajdź czas na refleksję: jest źródłem siły.
   Znajdź czas na zabawę: jest tajemnicą młodości,
   Znajdź czas na lekturę: to podstawa wiedzy.
   Znajdź czas na uprzejmość: to droga szczęścia.
   Znajdź czas na marzenia: to ścieżka prowadząca do gwiazd.
   Znajdź czas na miłość: to prawdziwa radość życia.
   Znajdź czas na szczęście: to muzyka duszy.”
I pamiętaj! Lato oferuje wiele dni, a każdy z nich to szansa. Otwórz swój umysł, otwórz swoje serce, otwórz ramiona, przygarnij to wszystko. “Kształtuje nas to, co kochamy” (J.W.Goethe). A “księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” (W.Szymborska).

Fot.: Jolanta Czech

126600