Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Święcenia diakonatu

Treść


.
Święcenia diakonatu
.
 
Do Starego Sącza przyjechaliśmy autobusem wraz z kolegami z innych roczników, którzy włączyli się do asysty i pomocy przy organizacji przebiegu uroczystości.
Wszystko było bardzo ładnie i starannie przygotowane, zasługa w tym naszego księdza proboszcze Alfreda Kurka. Msza św. rozpoczęła się o godzinie 10.00. Mszy św. przewodniczył ks.bp Wiktor Skworc, który udzielił nam święceń diakonatu.

Na uroczystości byli nasi rodzice, rodzina jak i zaproszeni goście, którzy po brzegi wypełnili nasz parafialny kościół, który na tę uroczystość był pięknie ozdobiony i udekorowany.
Swoją obecnością zaszczycili nas również księża, których było około 30.
Całość uroczystości uświetnił Chór Parafialny pod dyrekcją p.Stanisława Dąbrowskiego.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości, w imieniu nowo wyświęconych diakonów, składam serdeczne Bóg zapłać zapewniając o pamięci modlitewnej.
dk Grzegorz Gil
Dzień 24 maja był dla nas 12 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie dniem wyjątkowym, ponieważ w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Elżbiety w Stary Sączu odbyły się święcenia diakonatu. Nasze święcenia poprzedziły tygodniowe rekolekcje, które odbyliśmy w Gosławicach. Rekolekcje wygłosił nasz ojciec duchowny Dariusz Jankowski. W piątek wieczorem po rekolekcjach złożyliśmy w seminarium, przed naszymi przełożonymi i kolegami, wyznanie wiary i przysięgę.
123820