Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Czytelnicy piszą

Treść


.

Tym razem głos wdzięczności
 
.
Dobrze, że coraz częściej Czytelnicy piszą do swojej gazetki. Dzielą się radami i uwagami, krytykują albo wysuwają swoje pomysły. Wszystkim powinno zależeć na tym, żeby było u nas jak najlepiej i najpiękniej. Ostatnio nie brakło gorzkich uwag o obchodach rocznicowych 2 kwietnia, myślę, że były słuszne i wszyscy trochę zawiniliśmy. Dzisiaj jednak postanowiłem napisać w innym tonie, z podziękowaniem i uznaniem.
Przeżyliśmy wielką sprawę. Takich obchodów Bożego Ciała jeszcze nie było w Starym Sączu. Wspólnym wysiłkiem można tyle dobrego zrobić. Podziwiam doskonałą organizację, wszystko dopięte, zrobione przepięknie i wystrój czterech ołtarzy, i wspaniały ołtarz w Rynku, i świetne nagłośnienie, idealna czystość i porządek. Piękna Msza św., homilia i procesja. Włączenie się wszystkich księży z parafii św.Elżbiety i klasztoru Sióstr Klarysek, jak i z rektoratu Miłosierdzia Bożego, podział zadań i ról, zgodna współpraca, uroczysta koncelebra Mszy św. pod przewodnictwem ks.prałata Alfreda Kurka. Bardzo mądra homilia ks.Tadeusza Sajdaka, uroczysta oprawa muzyczna w wykonaniu Chóru Parafialnego i Orkiestry Młodzieżowej pod dyr.Stanisława Dąbrowskiego, udział Straży Pożarnej i tylu mieszkańców. A potem wspaniała procesja wokół naszego pięknego Rynku, modlitwy i błogosławieństwo, wspólny śpiew i zakończenie uroczystym Te Deum przy ołtarzu polowym klasztoru Klarysek. Wszystko razem - idealne, wspaniałe przeżycie. Nastrój rozmodlenia, poczucie więzi i wspólnoty, tego nam było trzeba. Przecież to jedno miasto, dla którego wszyscy możemy dużo dobrego zrobić.
                                                                                                                                    Fot.: Jolanta Czech
.
Przygotowanie tej uroczystości wymagało wielkiego wkładu pracy i starań, tak ze strony księży, szczególnie ks.prałata Alfreda Kurka i ks.dyrektora Tadeusza Sajdaka, jak i wielkiego zaangażowania burmistrza M i G p.Mariana Cyconia, dzięki któremu stanął w Rynku pięknie przystrojony kwiatami ołtarz i świetnie funkcjonowało nagłośnienie okolicznego terenu. Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w piękno przeżyć, w danie świadectwa wiary i wspólnoty, na pewno w imieniu uczestników uroczystości, w przede wszystkim własnym - bardzo dziękuję
JB
126600