Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Dzień Dziecka w Cyganowicach

Treść


.
“Dzieciom daj, wszystko to co najlepsze w Tobie
Wiarę daj, dobry los, prawdę w każdym słowie.
Dzieci przytul mocno i niech rosną nam.
Dzieci strzeż, chroń od łez, daj co możesz dać.”
.
DZIEŃ DZIECKA W CYGANOWICACH
.
W tym radosnym dniu cieszymy się razem z dziećmi, często czas spędzamy ze swoimi milusińskimi, a o ile niepostrzeżenie nam dorosły - cieszymy się ich pociechami. Jest to także dzień refleksyjny - ileż to lat minęło, czy i jak sami świętowaliśmy Dzień Dziecka.
Dobrze, że teraz są takie czasy i chętni ludzie, którzy dzieciom w dniu ich święta oraz towarzyszących im rodzicom i dziadkom potrafią zorganizować świetną zabawę, pozwalającą mile spędzić czas, umożliwić sportową rywalizację i zaprezentować umiejętności małych artystów, chętnie je przedstawiających licznie zgromadzonej publiczności.
Tegoroczne “święto dzieci” tak tych małych jak i całkiem dużych na boisku w Cyganowicach zorganizowali wspólnie pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, wraz z Zarządem Osiedla Cyganowice, przy udziale wielu pomocników i sponsorów.
Oczywiście organizatorzy chcieli przez to spotkanie pokazać co dzieje się w ich placówce i poprzez gry zabawy, i konkursy oraz rywalizację sportową pomóc w integracji podopiecznych ŚDS z mieszkańcami Starego Sącza, a w szczególności osiedla Cyganowice i Popowic.

W programie imprezy był między innymi: pokaz tresury psów policyjnych w wykonaniu przewodnika p.Łukasza Rydzyka, prelekcja dla dzieci i młodzieży pt. “Bezpieczni na drodze” prowadzona przez p.Beate Frelich z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Były występy grup teatralno-tanecznych z okolicznych szkół, w tym ze Szkoły im.Św.Kingi w Łącku, Szkoły Podstawowej im.Św.Kingi w Popowicach, zespołu “Słoneczko” ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy, Zespołu Regionalnego “Małe Podegrodzie” działającego przy tamtejszej Szkole Podstawowej. Podopieczni ŚDS - Joanna Mordarskia i Adam Baran, wykonywaną przez siebie piosenkę: “Przyjaciele” zadedykowali wszystkim sponsorom i ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej imprezy; były inne konkursy i zabawy, występy zespołów tanecznych w tym układ taneczny i pokaz bocci w wykonaniu podopiecznych ŚDS i pokaz tamburmajorek. Konkursy sportowe - także na wesoło - przygotowane przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Popowicach: gry: w dwa ognie, w skutego, kto szybciej dotknie piłki, piłka siatkowa, piłka nożna; rzuty do celu: piłką, woreczkiem, kółkami, rzuty piłki na odległość, odbicia piłki, przeciąganie liny, skoki przez skakankę; bieg z jajkiem, bieg w worku, sadzenie ziemniaków, pokonywanie toru przeszkód na czas, rzut piłką palantową do zawieszonego koła, biegi na krótkich odcinkach dostarczyły dostarczyły wielu emocji. Śmiechu było co niemiara.
Nie zabrakło oczywiście kiełbasy z grila, wspaniałych wypieków i cukrowej waty.
Wszyscy świetnie się bawili, a cyganowickie obchody Dnia Dziecka w to słoneczne, niedzielne popołudnie stały się okazją do spotkań w gronie rodziny, sąsiadów, stworzyły nastrój do sympatycznych rozmów, czasem z dawno nie widzianymi ludźmi.
Świetnie działa Środowiskowy Dom Samopomocy, nie zamyka się w swoich “czterech ścianach”, a włącza się w życie kulturalne Osiedla organizując środowiskowe, bardzo potrzebne wszystkim imprezy.
.
Sponsorzy:
    Burmistrz Miasta i Gminy Stary Sącz p.Marian Cycoń, Bank Spółdzielczy w Starym
    Sączu, Przedsiębiorstwo Remontowo-Usługowe “Remko”, Firma Gastronomiczna “Raj”, Firma
    Handlowo-Usługowa, Zakład Cukierniczy “Waflix”, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego
    z Nowego Sącza, Firma “Huzar”, Piekarnia “Hopek”, Piekarnia “Epi”, Przetwórnia Owoców
    i Warzyw “Prospona”, Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna “Rolnik”, Lasy Państwowe
    Nadleśnictwo w Starym Sączu.
Jolanta Czech
124142