Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Caritasowe podziękowanie

Treść


.

.
CARITASOWE PODZIĘKOWANIE
 
    „Godną, sprawiedliwą i zbawienną jest rzeczą dziękować”, a Parafialny Oddział Caritas czyni to dzisiaj, by wyrazić wdzięczność za różnoraką pomoc i uczestnictwo w Loterii Fantowej przygotowanej na rzecz najbiedniejszych.
4 X przeprowadzono ją w Domu Parafialnym i należała, jak twierdzi wielu, do najbardziej udanych zarówno pod względem ciekawych i wartościowych fantów, jak i klimatu tego spotkania. Były książki, owoce i słodycze, były zabawki, bielizna pościelowa i odzież z metką, bony do zrealizowania w aptece, nawet dwa rowery, przedmiot szczególnej radości szczęśliwie wygrywających. Dawno nie widziano tylu uśmiechniętych twarzy dzieciaków obdarowanych fantami pocieszenia, ale nie to jest najważniejsze i nawet nie poważny dochód z loterii, który pomoże rozwiązać niejeden problem, za co już indywidualnym sponsorom dziękowano.
.

.
    Dzisiaj w imieniu Zarządu Caritasu pragnę przekazać słowa uznania i wdzięczności za piękną postawę Parafian, za życzliwość i zainteresowanie naszą akcją, za ciepłe przyjęcie proszących o pomoc - czyli za świadectwo bezinteresownej miłości dane na progu Tygodnia Miłosierdzia, które z miłości wyrasta; bo miłość jest źródłem wszelkiego dobra i jest najważniejsza. Wiedział o tym wybitny poeta, gdy zwracał się do Chrystusa słowami:
Jeżelibyś mnie spytał, któryś jest na niebie...
Czym być chcę, czego pragnę, a dasz mi od siebie...
Czy mądrości tej, która wszelki byt przewierci,
Czy złota albo władzy, która świat otworzy,
Czy życia, które wszelkiej ma oprzeć się śmierci,
Czy sławy, którą każdy mój oddech pomnoży?
(….)O jedno bym Cię prosił: daj mi tej miłości,
Przed którą niczym mądrość, moc, życie i sława.
 
Nikt nie może oczekiwać jej od Boga, jeśli wcześniej nie doznał miłości człowieka, sam nie pochylił się nad cudzym cierpieniem i biedą. Dobro, czynione w imię tej miłości miłosiernej, pomaga darczyńcom na ich drodze do świętości, do jakiej każdy jest powołany. Za to dobro w różnorodnej formie odbierane - w imieniu obdarowanych jeszcze raz dziękujemy najpiękniej, a ja wśród odwiedzających, jak paciorki różańca, pozbierałam wzruszone słowa, by podziękować młodzieży, wolontariuszom caritasowym z siostrą Eleonorą Salamon na czele. Wolontariat młodzieżowy ze starosądeckich szkół reprezentowali: Z Liceum Ogólnokształcącego: Anna Radzik, Piotr Radzik i Mateusz Florek. Z Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego: Agnieszka Kaliciecka, Justyna Kaliciecka, Katarzyna Kowalczyk, Natalia Siedlarz i Ludmiła Wójcik. Za podarowany czas i wielkie serce. W podzięce nasza poetycka dedykacja:
„Ludzie zawsze gdzieś na siebie czekają,
 czy to na środku pustyni, czy w wielkim mieście.
Gdy ich drogi się przetną, a spojrzenia spotkają,
przeszłość i przyszłość tracą znaczenie.
Istnieje tylko ta jedna jedyna chwila
i niesamowita pewność, że wszystko, co na niebie i ziemi,
zapisane zostało tą samą Ręką.
To Ona powołuje do życia Miłość i dla każdego człowieka,
Który, pracuje, odpoczywa i szuka szczęścia na tym świecie,
Stworzyła bratnią duszę.
Bez tego straciłyby sens ludzkie marzenia”
                                                        pisze autor „Alchemika”.
 
„Marzenia, które są pokarmem dla duszy, tak jak jedzenie jest pokarmem dla ciała”, są duże i małe. By te najmniejsze spełnić, prosimy znowu o dar serca:
bardzo potrzebna kuchenka „angielka” albo piecyk grzewczy oraz dla chorego rower rehabilitacyjny do ćwiczeń - a wkrótce do drzwi zapuka św.Mikołaj i też będzie liczyć na pomoc, tak jak Chrystus, którego przesłanie ponad wiekami brzmi wciąż aktualnie: „Coście uczynili jednemu z tych braci najmniejszych, mnieście uczynili”.
Warto o tym pamiętać nie tylko w Tygodniu Miłosierdzia i jeszcze o tym, że: „miłość nas zmienia, a trafne wybory prowadzą do Boga”.
KM
322689