Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Spotkanie mikołajkowe I wigilijne w PWD W Starym Sączu

Treść


.
SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE I WIGILIJNE
w PLACÓWCE WSPARCIA DZIENNEGO
W STARYM SĄCZU
 
    Dnia 6 grudnia 2012 roku w Placówce Wsparcia Dziennego w Starym Sączu na Osiedlu Słonecznym odbyło się spotkanie mikołajkowe.
    Spotkanie zaszczyciły swoją obecnością panie: przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Józefa Zbrońska, Jolanta Czech - redaktor z „Z Grodu Kingi” oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” - Zofia Wcisło.
Podopieczni placówki z wielkim entuzjazmem i zaciekawianiem przybyli na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Frekwencja wychowanków tego dnia była wzorowa. W oczekiwaniu na przyjście Świętego Mikołaja pani Jolanta Czech rozdała wychowankom placówki drobne upominki od swoich przyjaciół ze środkowej Polski, którzy gościli u niej podczas wakacji. Wówczas p.Jolanta opowiedziała swoim gościom z wielką sympatią o dzieciach z placówki, które chętnie udzielają się w różnych przedstawieniach i konkursach. Dzięki uprzejmości przyjaciół p.Czech podopieczni placówki otrzymali wsparcie finansowe. W dowód wdzięczności dzieci wysłały swoim ofiarodawcom własnoręcznie zrobione kartki z podziękowaniami.
.

.
    Najwięcej radości sprawiło dzieciom przybycie św.Mikołaja, który rozdawał prezenty. Te przyjemne chwile uwidoczniły zdjęcia z Mikołajem, do których szczególnie chętnie pozowali najmłodsi wychowankowie placówki.
Wszyscy uczestnicy uroczystości ze wzruszeniem opuszczali świetlicę.
    Kolejną, uroczystą okazją do wspólnego radosnego świętowania, było spotkanie wigilijne zorganizowane dzięki pomocy rzeczowej udzielonej przez pana radnego Andrzeja Stawiarskiego z Gołkowic, za co serdecznie w imieniu dzieci dziękujemy.
Spotkanie odbyło się 20 grudnia 2012 r. Oprócz wyżej wymienionych pań, które poproszone, chętnie uczestniczą w spotkaniach w placówce, obecny był również p.Stanisław Paluch.
Wigilię rozpoczęła wspólna modlitwa, składanie życzeń, przy tradycyjnym łamaniu się opłatkiem. Całą uroczystość poprowadziła nasza niezastąpiona wolontariuszka p.Jolanta Czech. Na stole obok domowych wypieków znalazł się barszcz i postny kapuśniaczek. Wigilia upłynęła na wspólnym śpiewaniu kolęd, rozmowach i smakowaniu pysznych potraw.
Jolanta Koszkul
 
310706