Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Nowa płyta nagrana w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury

Treść


.
NOWA PŁYTA NAGRANA
W POWIATOWYM MŁODZIEŻOWYM
DOMU KULTURY W STARYM SĄCZU
 
    Dzięki informacji, uzyskanej od dyrektora PMDK Józefa Puścizny, możemy przekazać Czytelnikom radosną wiadomość, że fonoteka starosądeckich nagrań wzbogaciła się o kolejną płytę, noszącą tytuł: „Biskup Długosz śpiewa kolędy”.
To muzyczne wydarzenie dla słuchaczy, ale również niezwykłe przeżycie dla dziecięcego zespołu „Traykoty”, działającego w ramach zajęć w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu.
Aranżacji wykonywanych utworów dokonał Zbigniew Kaczmarczyk, który również przygotował „Traykoty” do nagrania. Na werblu zagrał Jakub Ferenc.
.

.
    Na płycie znajduje się trzynaście utworów, które wraz z podkładami muzycznymi (całość nagrania to ponad 73 minuty) - mogą stanowić pomoc do samodzielnego śpiewania kolęd.
Z popularności płyty sprzedawanej w sklepach „Veritas” cieszy się Dyrektor PMDK.
Częstochowski biskup Antoni Długosz jest doktorem habilitowanym nauk teologicznych, duszpasterzem osób z problemem narkotykowym, twórcą domu dla tychże „Betania” i Krajowym Duszpasterzem Ochotniczych Hufców Pracy, Kawalerem Orderu Uśmiechu i autorem znanych publikacji dla dzieci, wśród których znajduje się także polska Biblia dla dzieci: „Dobry Bóg mówi do nas. Pismo Święte dla dzieci” wydanej nakładem Edycji Świętego Pawła w 2003 roku.
Nagranie płyty w Starym Sączu nie było dla biskupa Antoniego Długosza premierowym występem. Wcześniej były również płyty: „Chrześcijanin tańczy”, na której z towarzyszeniem dzieci Biskup śpiewa chrześcijańskie piosenki i „W drodze do Nieba”. Występował także w TVP 1 w katolickim programie dla dzieci „Ziarno”.
Jolanta Czech
 
322702