Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Wigilijna wieczerza w LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu

Treść


.
Wigilijna wieczerza w LO im.Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu
WIGILIA DLA STARSZYCH I DLA SAMOTNYCH
 
    Po raz trzeci członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu działających w LO i ZSP w Starym Sączu zorganizowali wigilię dla osób samotnych i starszych z terenu gminy Starego Sącza.
Odbyła się ona w budynku liceum wieczorem 20 grudnia 2012 roku. Nad organizacją czuwały panie: mgr J.Opyd i mgr A.Pawłowska, które podobnie jak rok temu zaprosiły do współpracy panią mgr A.Dudę i siostrę Małgorzatę wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Organizatorzy zadbali o to, aby wigilia odbyła się w rodzinnej atmosferze. Tradycyjnie biorący udział w wydarzeniu, połamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Po wieczerzy wigilijnej nastąpił czas na wspólne śpiewanie kolęd. Każdy z zaproszonych gości został również obdarowany podarunkiem. Spotkanie uświetnili: wicedyrektor LO, pan mgr A.Sojka, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, pani mgr M.Konstanty, zastępca burmistrza Starego Sącza, pan inż.Kazimierz Gizicki oraz ksiądz mgr M.Tabor.
.

.
    Spotkania te stały się już tradycją. Wiemy, że zapraszane osoby czekają z niecierpliwością na ten jeden dzień w roku, kiedy mogą się wspólnie spotkać, pobyć w towarzystwie ludzi młodych, pośpiewać kolędy. To moment, w którym mogą na chwilę zapomnieć o codziennych smutkach, dolegliwościach i obecnym braku wrażliwości na ludzi samotnych i starszych (na to ostatnie bardzo często zwracają nam uwagę podczas wigilijnych rozmów).
    Organizacja tego spotkania nie byłaby możliwa bez pomocy ofiarodawców. Jak co roku w zebraniu środków pomogli okoliczni sponsorzy: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Miś", Handel-Usługi-Transport s.c., Firma Handlowo-Usługowa Wioletta Pękała, Sklep Drobiarski, F.H.U. "Raczek"s.c., Sklep Wielobranżowy "Przystanek", Wytwórnia Cukiernicza Krystyna Jeziorek, Sklep Hurt-Detal Antoni Piętka, Kwiaciarnia "Agawa", Firma Handlowo-Usługowa "Ikebana", Komoda s.c., Jerzy Cięciwa media-GSMcom.pl, Firma Handlowa Iwona Jop, Firma Handlowa "Anna", Firma Handlowo-Usługowa "ELKRAF", Punkt Sprzedaży Detalicznej "Anna", F.H.U. MACIEJKA, Apteka im.św.Kingi, Firma Usługowo-Handlowa "Rolbud", Ferma Drobiu Andrzej Zych, P.P.H.U. "EKRAN", Zakład Usług Leśnych, P.H.U. "Jopek", Firma "Hopek", Firma Gastronomiczna "Raj", Batim-Transport Międzynarodowy i Spedycja, PARK-M Sp. z o.o., F.H.U. "CAR SPECIAL" Firma Handlowa "MAG-FERUM".
    Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji tego spotkania serdecznie dziękujemy.
 
Katarzyna Witowska uczennica klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
322508