Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

I Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów w LO w Staryn Sączu

Treść


.
I Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów
w LO im.Marii Skłodowskiej-Curie
Kochankowie z Werony po starosądecku
 
    14 lutego uczniowie gimnazjów z okolic Starego Sącza stanęli w szranki z samym Szekspirem. Wzięli oni bowiem udział w I Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym dla Gimnazjalistów „Romeo i Julia” W.Szekspira.
    W mroźny walentynkowy dzień jeszcze przed godziną 10.00, próg naszego liceum przekroczyli pierwsi gimnazjaliści i ich opiekunowie. Powitały ich gwiazdy szekspirowskiej tragedii, która była motywem przewodnim wyjątkowego dnia. Do konkursu zgłosiło się aż 15 gimnazjów, co wskazuje na spore zainteresowanie klasyką literatury wśród młodzieży. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były uczące w LO im.Marii Skłodowskiej-Curie, panie polonistki: Małgorzata Jawor, Dorota Kruczek, Joanna Opyd oraz Małgorzata Stelmach. Nad konkursem patronat medialny objął portal internetowy Sądeczanin.
.

.
Chwila prawdy
    Przed wejściem na salę, gdzie odbywał się konkurs, zebrała się spora grupka gimnazjalistów. Niektórzy z nich byli zestresowani, a inni no cóż… cieszyli się, że mogą zmierzyć się z zadaniem, z którym pewnie niejeden dorosły miałby poważny problem. - Ja zamierzam napisać ten test i jak najszybciej jechać do domu - powiedział nam jeden z gimnazjalistów. Uczniowie zapytani o nastrój przed konkursem, zgodnie odpowiedzieli, że co prawda są troszkę zestresowani, ale pełni optymizmu.
    Z niecierpliwością oczekujemy na pierwszych uczestników, którzy powoli opuszczają salę po konkursie. Jesteśmy ciekawe, czy są usatysfakcjonowani i czy pytania sprawiły im szczególne trudności.
  • Było dużo cytatów, a tego się nie spodziewałyśmy. Trudność sprawiło nam też pytanie o imię córki Marty - mówi uczennica I klasy Gimnazjum w Gołkowicach.
  • Najbardziej zaskoczyło mnie pytanie o piosenkę z balu u Capulettich - odpowiedział uczeń III klasy Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu.
  • Przygotowywałyśmy się do konkursu, spodziewałyśmy się szczegółowych pytań, ale chyba nie aż tak - powiedziały nam po konkursie Agnieszka i Ola.
    W oczekiwaniu na wyniki dla uczniów oraz dla ich opiekunów organizatorzy przygotowali poczęstunek, który został ufundowany przez: Krystynę Jeziorek- Wytwórnię Cukierniczą w Starym Sączu, Grzegorza Klaga - „KLAG” w Gołkowicach oraz Andrzeja Stawiarskiego - RAJ Firma Gastronomiczna w Gołkowicach.
 
Nowa odsłona - Julia i Romeo w Starym Sączu
    Kiedy opadły już emocje po konkursie, Szkolne Koło Teatralne pod opieką p.Małgorzaty Jawor oraz p.Joanny Opyd - zaprezentowało spektakl: „Wariacje na temat Romea i Julii”. Sztuka została uwspółcześniona i umieszczona w realiach starosądeckich. Widzowie bardzo entuzjastycznie reagowali na grę szkolnych aktorów: Dominiki Bieryt, Laury Grudy, Iwony Król, Patrycji Marczyk, Moniki Olchawskiej, Anny Warcholak, Przemka Tokarczyka i Roberta Zięby. Na widowni zagościł p.Jacek Lelek - burmistrz Starego Sącza. W wystąpieniu specjalny gość podkreślił talent aktorski uczniów, biorących udział w przedstawieniu oraz wspaniałą atmosferę w starosądeckim LO. Okazało się, że kilkanaście lat temu w murach tej szkoły, p.Burmistrz pełnił rolę nauczyciela.
 
Ogłoszenie wyników
  •   I miejsce zajęła Aleksandra Pawlik z Gimnazjum w Rytrze (w nagrodę otrzymała tablet)
  •  II miejsce Sandra Tokarczyk z Gimnazjum w Barcicach (otrzymała aparat cyfrowy Nikon)
  • III miejsce przypadło Aleksandrze Tomasiak z Gimnazjum w Rytrze (nagroda to odtwarzacz mp3)
;

;
    Wszyscy uczestnicy I Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Romeo i Julia” W. Szekspira oprócz dyplomów otrzymali wartościowe książki. Atrakcyjne nagrody możliwe były dzięki ofiarności i wspaniałomyślności sponsorów. Podziękowania należą się: Maciejowi Leśniak P.P.H.U. „Ekran” w Starym Sączu, Annie Baran PHU BiurOwiec w Starym Sączu, B.Edemüller - Generaux i J.Rembilas BATIM - TRANSPORT MIĘDZYNARODOWY I SPEDYCJA Sp. J. w Starym Sączu, P.H.MULTI Sp.J. w Starym Sączu, Andrzejowi Zych - Ferma Drobiu w Gołkowicach Dolnych, Zofii i Władysławowi Sychowskim Firma Usługowo-Handlowa „Rolbud” w Gołkowicach, Krystynie Jeziorek Wytwórnia Cukiernicza w Starym Sączu, „Aptece św.Kingi” w Starym Sączu, Grzegorzowi Klag „KLAG” w Gołkowicach, Pawłowi Jawor Usługi Transportowe w Starym Sączu, Andrzejowi Stawiarskiemu RAJ Firma Gastronomiczna w Gołkowicach, Łukaszowi Rogowskiemu „MIKRO-WAG” WAGI SAMOCHODOWE w Nowym Sączu, Drukarni Flexergis Sp. z o.o. w Nowym Sączu, Drukarni Goldruk w Nowym Sączu.
    Jak  powiedział dyrektor LO im.Marii Skłodowskiej-Curie, p.Krzysztof Szewczyk: „nieważne zakończenie, liczy się treść” - co prawda te słowa odnosiły się do „Romea i Julii”, jednak idealnie nadają się na podsumowanie dnia. Nie ważne są wyniki, liczy się dobra zabawa, a na pewno nie zabrakło jej 14 lutego w naszym liceum.
 
Marta Jagieła, Anna Ogorzały - uczennice klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
324163