Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Zmagania gimnazjalistów podczas Dnia Europejskiego w LO w Starym Sączu

Treść


.
Zmagania gimnazjalistów podczas Dnia Europejskiego
w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu
 
    Dnia 6 lutego 2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu odbył się Dzień Europejski dla gimnazjów. Nasza szkoła gościła 6 gimnazjów: ze Starego Sącza, Barcic, Nowego Sącza, Podegrodzia, Brzeznej i Gołkowic.
    Każda ze szkół do ,,turnieju” wytypowała po 4 osoby. Uczestnicy brali udział w warsztatach językowych prowadzonych przez p.Jolantę Hejmej - nauczycielkę języka angielskiego oraz p.Edytę Kwiatkowską - nauczycielkę języka niemieckiego, które były również pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia. Nad przygotowaniami czuwali również Państwo: Anna Pawłowska oraz Sekuła. Następnie odbyły się konkurencje w trzech etapach. Uczestnicy na podstawie filmów mieli za zadanie zgromadzić jak najwięcej przydatnych im informacji, by później wykonać plakat promujący wylosowany kraj. Najciekawiej wg jury zaprezentowało się gimnazjum z Nowego Sącza, które charakteryzowało Francję. Otrzymało ono bowiem prawie maksymalną ilość punktów. Następna konkurencja polegała na określeniu przynależności słuchanej piosenki do odpowiedniego kraju europejskiego. Można śmiało stwierdzić, że współczesnej muzyki słuchają prawie wszyscy, dlatego w tej dyscyplinie rywalizacja była bardzo wyrównana, każda ze szkół otrzymała tę samą liczbę punktów. W ostatniej konkurencji uczestnicy musieli rozpoznać znane osobowości z następujących krajów: z Anglii, Niemiec i Francji. Po obradach 6 osobowego jury i podliczeniu głosów okazało się, że I miejsce przyznano Gimnazjum z Brzeznej, II - Gimnazjum z Podegrodzia, a III - Gimnazjum z Barcic.
.

.
Dyrektor LO im.Marii Skłodowskiej-Curie - p.Krzysztof Szewczyk, wręczył uczestnikom atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo „WSiP oraz Księgarnię Językową „Mentor” z Nowego Sącza”. Tym samym zamknął pierwszą w naszej szkole edycję Dnia Europejskiego i zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej, która odbędzie się już za rok.
 
Robert Zięba - uczeń klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
324163