Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Ponadregionalny Konkurs >Poznajemy Parki Krajobrazowe<

Treść


.
Ponadregionalny Konkurs
„Poznajemy Parki Krajobrazowe”
 
    W dniu 12 lutego 2013 roku do Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zawitało 11 czteroosobowych drużyn z okolicznych gimnazjów. Celem ich przybycia był wyznaczony na ten dzień etap parkowy XII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe”.
    Po sprawdzeniu obecności i usadowieniu uczestników na przewidzianych dla nich miejscach o godz. 10.00 na pięknie udekorowanej w zimowym stylu Hali Sportowej p.Marek Kroczek - kierownik oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego w Starym Sączu wraz z dyrektorem naszego LO, p.Krzysztofem Szewczykiem, powitali zarówno zgromadzonych uczniów, jak i nauczycieli.
.

.
W skład jury konkursu weszli Państwo: Iwona Szczygieł - przewodnicząca jury, Bernadetta Wacławek - sekretarz jury, Elżbieta Migacz - członek jury, Wiesława Legutko - członek jury, Stanisław Ryba - członek jury.
    Uczestnicy konkursu dostali test złożony z 25 pytań (15 ogólnej wiedzy o ekologii, 10 o wybranym parku lub parkach na naszym terenie). Rywalizacja toczyła się o zwycięstwo drużynowe i indywidualne. W rywalizacji indywidualnej najlepszy wynik 19,25 pkt. zdobył Łukasz Florek, następne miejsca zajęli Karol Zdrojewski oraz Joanna Kachniarz. Wygrani to uczniowie Gimnazjum Publicznego w Łabowej, które oprócz 3 pierwszych miejsc zajęło 1 miejsce w konkurencji grupowej, zostawiając w tyle Gimnazjum z Rytra i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie.
    Gimnazjum z Łabowej może się już pochwalić ogromnymi sukcesami w owym konkursie, gdyż w XI edycji etapu ogólnopolskiego, odbywającego się w Rytrze, zajęło I miejsce.
    Każdy uczestnik konkursu został uhonorowany nagrodą, którą mógł sobie wybrać spośród sprzętu turystycznego i sportowego. Zwycięska drużyna otrzymała 1000 zł, nagrody na rzecz szkoły oraz zakwalifikowała się do udziału w etapie na szczeblu wojewódzkim konkursu.
    Sponsorami nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.
    Więcej informacji dotyczących konkursu, jak i Parków Krajobrazowych można znaleźć na stronie: www.zpkwm.pl
 
Iwona Król - uczennica klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
324163