Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Koło Grodzkie PTTK oddział „Beskid” w N.Sączu z wigilijną wizytą w Piwnicznej

Treść


.
Pasterka po góralsku
- Koło Grodzkie PTTK oddział „Beskid” w Nowym Sączu
z wigilijną wizytą w Piwnicznej
 
    Wigilia to magiczny czas, spędzany wśród rodziny i przyjaciół, w atmosferze pojednania i wzajemnego zrozumienia. Nie każdemu jednak wystarcza suto zastawiony stół i Pasterka w pobliskim kościele. Pozytywnie zakręceni turyści, a wśród nich starosądeczanie, wspólnie z Kołem Grodzkim oddziału PTTK w Nowym Sączu, każde Boże Narodzenie świętują w górach. Tym razem padło na Piwniczną-Zdrój.
    Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęło się w piwniczańskim kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny uroczystą Pasterką. Mszę Świętą prowadził proboszcz, ks. Krzysztof Czech. Liturgia całej uroczystości skupiła się na postaciach aniołów, które jako pierwsze oznajmiły światu dobrą nowinę o narodzinach Zbawiciela. Nabożeństwo wzbogaciła obecność zespołu ludowego Dolina Popradu, który po Mszy poprowadził również wspólne kolędowanie.
.

.
    Po Pasterce przyszła kolej na górski spacer - wyjście na Kicarz. Pogoda była idealna do wędrówki - dzięki inwersji temperatur w drodze na szczyt było cieplej, niż w samej Piwnicznej! Na zmęczonych i nieco już sennych turystów czekała po drodze niespodzianka, przygotowana przez naszych kolegów, Roberta i Waldka - kubek grzanego wina. Nie obyło się także bez wspólnego kolędowania oraz symbolicznego łamania się opłatkiem. Wycieczka zakończyła się powrotem do Nowego Sącza w godzinach późnoporannych.
Natalia Maciaś
foto: J.Bartkowski
 
324541