Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Jak za dawnych lat

Treść


.
Już po raz 59 LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
obchodziło święto szkoły
JAK ZA DAWNYCH LAT
.
W LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu w dniach 6 i 7 listopada odbyły się obchody święta szkoły, połączone z inauguracją zbliżającego się w przyszłym roku, jubileuszu 60-lecia placówki.
W przeddzień uroczystości, czyli 6 listopada zorganizowano wykład poświęcony historii Starego Sącza oraz historii i funkcjonowaniu LO na przestrzeni lat. Wygłosił go były dyrektor szkoły, pan Marian Lis.
Tegoroczna uroczystość rozpoczęta tradycyjnie mszą świętą stała się źródłem wielu wrażeń. Młodzież liceum zgromadziła się na akademii, której najważniejszym elementem było ślubowanie klas pierwszych. Pasowanie i przyjęcie do grona uczniów ubarwione zostało montażem słowno-muzycznym. W części oficjalnej uczestniczyli szacowni goście: Maria Jabłońska - v-ce dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, Józef Klimek - starszy wizytator, Marian Cycoń - burmistrz MiG Stary Sącz, absolwent szkoły: Marian Lis - emerytowany dyrektor LO i przewodniczący Rady Miasta.
W części rozrywkowej obchodów święta szkoły, przygotowano liczne konkursy, które tłumnie zgromadziły społeczność szkolną. Konkurs “Lektury na wesoło” stanowił możliwość własnej prezentacji i interpretacji lektur przez pierwszaków. “Omnibus” sprawdzający wiedzę z każdej dziedziny nauki, był doskonałym sprawdzianem i treningiem przed zbliżającą się maturą. Natomiast konkurs wiedzy o LO i Starym Sączu zapoczątkował przygotowania do 60-lecia powstania liceum oraz przypomniał historię lokacji miasta. Nie zabrakło też pojedynku o tytuł mistrza klawiatury komputerowej. W każdym z konkursów walka była żarliwa, dlatego jury miało niebagatelne wyzwanie, by wyłonić najlepszych.
Młodzi sportowcy mieli okazję rywalizacji z zaproszonymi gośćmi ze słowackiej szkoły, współpracującej ze starosądeckim liceum, w turnieju piłki siatkowej. Podczas świętowania otwarto galerię zdjęć “Stary Sącz w obiektywie”, ukazującą uroki miasta oczyma licealistów. Tego dnia nie zapomniano także o umiejętnościach muzycznych i humanistycznych uczniów. Szkolny Przegląd Twórczości Własnej był zespoleniem utworów poetyckich, śpiewu i brzmień instrumentów. Cała społeczność liceum ubrana w galowe stroje dumnie reprezentowała 59 lat istnienia liceum.
 
Joanna Tokarczyk 2d
126600