Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Jubileusz - jakich mało

Treść


.
JUBILEUSZ - JAKICH MAŁO
.
Podczas obchodów 750-lecia lokacji Starego Sącza, których kulminacja przypadła na sierpień br. umknął naszej uwadze jeden z ważniejszych jubileuszy kapłańskich, również w tym czasie odnotowanych.
Przepraszamy Zacnego Jubilata za paromiesięczne opóźnienie, na szczęście zdążamy jeszcze w roku kalendarzowym.
9 sierpnia 1942 r. - 9 sierpnia 2007 r. to daty wyznaczające 65-lecie kapłaństwa Kapelana Jego Świątobliwości Jana Pawła II - księdza prałata Józefa Grzegorzka, od 16 lat rezydującego w Starym Sączu, posługującego w świątyni starosądeckiego klasztoru, w funkcji pomocnika ks.kapelana Marka Tabora. W lipcowo-sierpniowym numerze gazetki z roku 2002 zamieściliśmy obszerny wywiad z Księdzem Prałatem. Pozostała w pamięci przekazana nam wtedy maksyma życiowa: “Ciesz się wszystkim i pomagaj innym. Będzie lepiej!” Przypominamy również treść życzeń złożonych Jubilatowi z okazji 60-lecia kapłaństwa: “Obfitości Bożych łask, długich, pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i samopoczuciu, wśród życzliwych i przyjaznych ludzi!”.
Mamy nadzieję, że szczerość życzeń sprawiła, że się spełniły i spełniają, toteż ponawiamy je w modlitwach i intencjach na długi, dalszy czas, by równie pomyślnie i szczęśliwie przebiegały lata dzielące nas od kolejnych jubileuszy. By przynosiły radość, zadowolenie i wdzięczność Bożej łasce i Opatrzności. Dziękujemy za pełnioną posługę przy ołtarzu i w konfesjonale, za stałą gotowość służenia Panu Bogu i ludziom.
Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu. Szczęść Boże Księdzu Jubilatowi!
Redakcja
124146