Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

URZĄD MIASTA I GMINY STARY SĄCZ - jednym z najtańszych urzędów

Treść


.
URZĄD MIASTA
I GMINY STARY SĄCZ
- jednym z najtańszych urzędów
,
    Od 2003 r. prowadzony jest ranking jednostek samorządowych: wojewódzkich, dużych powiatów, dużych, średnich i małych miast, a także gmin większych od 10 000 mieszkańców. Kryterium rywalizacji stanowią wydatki bieżące na administrację, w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Porównanie się z innymi dostarcza ważnego materiału do autorefleksji na tematy: jak rozsądnie gospodarować, usprawniać działania administracji i ograniczać zbędne wydatki. Priorytetową zasadą musi być ta, by funkcjonować tanio nie tracąc na jakości usług i pamiętać, że publiczne pieniądze winny być wydawane bardzo ostrożnie.
W 2008 roku wśród 21 miast i gmin Polski (powyżej 15 tys. mieszkańców) biorących udział w rankingu, po Tyczynie w woj.podkarpackim (gdzie na jednego mieszkańca wypadło 135,94 zł) na drugim miejscu uplasował się Stary Sącz (z wynikiem 140,65 zł). Porównawczo w tej grupie najwyższe wydatki odnotowały: Bogatynia w dolnośląskim - 710,80 zł i Zielonka w mazowieckim - 399.05 zł.
W dniach 16-17 czerwca 2009 r. na Zamku Królewskim w Niepołomicach, podczas IV Zjazdu Sekretarzy Powiatowych i Gminnych, zostały ogłoszone wyniki rankingu „Wspólnoty”, pisma Samorządu Terytorialnego. Wśród zaproszonych gości znalazł się burmistrz Starego Sącza odbierający dyplom uznania dla starosądeckiego Urzędu Miasta i Gminy. Zajęcie drugiego miejsca wyróżnia Stary Sącz i satysfakcjonuje.
Burmistrz Marian Cycoń
324163